USKOK je uhitio Antu Fabijanića, bivšeg gradonačelnika Paga, direktor Komunalnog, njegova vozača i još jedna osobu? Sumnja se kako navode u namještanje poslova zaobilaženje javne nabave uz pogodovanje pojedinim tvrtkama. Zbog uhićenog donedavnog gradonačelnika Paga zadarski županijski HDZ je išao kontra paške organizaciju koja je pak htjela za gradonačelnika Stipu Žunića. Ante Fabijanić je na ovim lokalnim izborima bio kandidat HDZ-a i HDS-a za gradonačelnika, i izgubio je od Stipe Žunića s Nezavisne liste mladih, za oko 350 glasova.
Prije uhićenja Fabijanić se u medijima pojavio i u drugom krugu izbora za paškog gradonačelnika jer je “cijeli” izborni dan stajao ispred biračkog mjesta i navodno nagovarao birače da glasaju za njega, a o tome se oglasio i GONG. Inače donedavnog gradonačelnika Paga Antu Fabijanića je uoči izbora žestoko podržavao Božidar Kalmeta .
- Jedino lud čovjek ili onaj tko je zadojen mržnjom ne bi izabrao Josipa Bilavera za župana jer to garantira najlakšu i najučinkovitiju realizaciju svih projekata izjavio je u kampanji na Pagu Božidar Kalmeta, a ZadarskiHr.. prenosi da je bivši predsjednik paškog HDZ-a Stipe Žunić odbio podržati Fabijanića kao kandidata HDZ-a za gradonačelnika i da je Žunić bio najavio svoju kandidaturu u ime HDZ-a za gradonačelnika Paga, a nakon čega ga je Kalmeta smijenio. Žunić je potom izašao na izbore i pobijedio Kalmetinog favorita.
- HDZ jasno i nedvosmisleno podržava sadašnjeg gradonačelnika i za četvrti mandat. Jedan je HDZ na Pagu, nema dva HDZ-a, i on podržava Antu Fabijanića za starog-novog gradonačelnika - rekao je, kako prenosi zadarski Hr. Kalmeta. Oko uhićenja bivšeg gradonačelnika Paga oglasila se i zadarska policija.
-Zbog osnovane sumnje na počinjenje koruptivnih kaznenih djela danas je uhićeno nekoliko osoba sa područja Zadra, Paga i Zagreba te je u tijeku kriminalističko istraživanje i provođenje hitnih dokaznih radnji. Kriminalističko istraživanje provodi Služba kriminalističke policije Policijske uprave zadarske u suradnji s policijskim službenicima Policijske uprave zagrebačke i u koordinaciji s Uredom za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta. Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja, uhićene osobe bit će predane pritvorskom nadzorniku dok će kaznena prijava biti podnesena Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta - istakli su iz zadarske policije.
Nrmoguce da hdz nesto namjesta ili krade. :)