Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

U živućoj povijesti oživljene povijesne osobe Vinkovaca

"Bogatu vinkovačku prošlost želimo oživjeti životopisnim prikazom i likovima osoba značajnih za naš grad"
02. svibnja 2014. u 10:05 0 komentara 260 prikaza
Vinkovci
Foto: Miroslav Flego

Želeći obogatiti turističku ponudu Vinkovaca, Turistička zajednica je osmislila program živuće povijesti koji odavno postoji u mnogim gradovima Hrvatske i svijeta.

- Bogatu vinkovačku prošlost želimo oživjeti životopisnim prikazom i likovima osoba značajnih za naš grad. Za početak je to program "Stari Vinkovci bana Šokčevića" u kojem uz bana sudjeluju i neki drugi poznati i za Vinkovce važni likovi - rekla je direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice grada Vinkovaca Martina Matković na promociji programa u vinkovačkoj pješačkoj zoni.

Program je prilagođen svim dobnim skupinama turista i nakana je približiti gostima grada povijest i povijesne osobe koje su obilježile povijest Vinkovaca pa će turisti "upoznati", osim bana Šokčevića, Ivana Kozarca, Antuna Matiju Reljkovića i druge vinkovačke velikane, ali i povijesne događaje.

>> Ministarstvo turizma prihvatilo turistički projekt Vinkovaca

dugogodišnji prijatelj i suradnik
Zaista tužno: Duško Lokin otkrio pravi razlog zašto nije bio na Kićinu sprovodu
HT e-Liga
INTERVJU
'Nakon uspjeha HT e-Lige, još jače ulazimo u e-gaming segment'
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.