Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Povratak na članak

U Kanadi minus 40, u Moskvi minus 30, a hladnoća stiže i u Hrvatsku

U Edmontonu u provinciji Alberta izmjereno je minus 46 Celzijevih stupnjeva, a hladan vjetar na nekim je područjima živu u termometru spustio na čak minus 58,6 stupnjeva.

Komentari 12

OB
-obrisani-
11:16 16.12.2009.

bit ce hladno...zima je..!!!

VL
OB
-obrisani-
11:27 16.12.2009.

Trebalo bi Al Gora malo isterati na ulicu na ovih - 40 i to bez kaputa, pa ga posle par sati dovesti za govornicu da čujemo koju bi pesmu ponda pevao !

VL
MM
Mladen Miletić
11:41 16.12.2009.

Cilj \"američke\" politike je da se zemlju treba hladiti još više jel je nekome vruče kod kuče.. Cilj je jasan Ruse smrznuti i smanjiti im površinu obradive zemlje demokratskim putem. A korist je super velika jel se zaradi kod preprodaje plina da je milina !

VL
DO
doktorica
11:43 16.12.2009.

Uz recesiju još i hladnoća.

VL
MY
mystery023
11:44 16.12.2009.

je*em ti ovakvo globalno zatopljenje :))

VL
PA
Parsifal
11:54 16.12.2009.

A onda je Svizac opet nešto smuljao...jbt,pa nek se odluči dali će zamatat čokoladu ili davat vremenske prignoze.

VL
BB
Bugs Bunny
14:16 16.12.2009.

Hahahahaha, kaže legenda unatoč globalnom zatopljenju... Ma zabij onom majmunu Goreu facu u snijeg pa ga pitaj je li na ovo mislio kad je bubnuo da će led na polu nestati za 5 godina. Kad ljudi pored svojih očiju ne vide onda ih stvarno treba nogom u guzicu.

VL
BB
Bugs Bunny
14:25 16.12.2009.

I na osnovu čega ste došli do zaključka da će ova hladnoća biti kratkotrajna?

VL
OB
-obrisani-
14:45 16.12.2009.

Toplinu treba gledati u prosjeku a ne u jednom tjednu.Velika bura je zahvatila istocni dio USA ( povrsinu 50 Hrvatski) Kod mene ovdje na samom jugu je bili +7 preko noci sto je za nase pojmove hladno..... Ali pogledajmo sto je projekcija za kraj tjedna u Edmontonu.....+1,+2 a to nije normalno...... Da, vrijeme i temperature su extremne i u jednom i drugom pravcu ali uopce nema sumnje da se sjeverna polutka u prosjeku zagrijava . To dokazuje i cinjenica da Eskimi moraju stvarati rijeci za zivotinje i ptice koje do sada nikad nisu vidjeli

VL
GL
Glista
19:31 16.12.2009.

c@n@jisraM : Kao prvo, da te ti ljudi koje ti nazivas \"Eskimima\" cuju kako ih nazivas, stvorili bi i rijec za tebe, koja ni malo ne bi bila ljubazna. Pravilan naziv za taj narod je \"Inuit\". Zvati ih \"Eskim\" je isto ko da Sj. Americkog indijanca (sto je i ssamo po sebi krivi izraz) zoves \"crvenokozac\". Kao drugo, razlog zbog kojeg oni \"stvaraju\" nove rijeci nije globalno zatopljenje nego satelitska TV. Ili opsirnje, napredak.

VL
OB
-obrisani-
22:39 16.12.2009.

Toliko o \"globalnom zatopljenju \" koje nam namecu da bi izvukli lovu od nas!!!!!!!!

VL
OB
-obrisani-
03:38 17.12.2009.

Postovani gospodine Glista................ ............Kao prvo ja zivim u USA a proveo sam podosta godina radeci medju Eskimima pa o toj temi barem nesto zanam.Kao drugo ,jasno sam naveo da je poveci broj ptica ,zivotinja (i riba) migrirao sjevernije a postoo ih Eskimi nikad nisu vidjeli morali su stvoriti nove rijeci. Dakle rijec Inuit =ljudi (Inuk = covjek) upotrebljava se u Kanadi i da ,tocno je da se tamo sada rijec Eskim smatra uvredljivom ( iako je jos uvijek vecina Kanadjana upotrebljave.Naravno,ne politicari) . Ali u Aljasci rijec Eskim jos uvijek dominira posto tu zive Inupait i Yupik ,na Greenlandu su Kalaallit.....Yupik isto tako zive na sjeveroistoku Rusije.... Dakle na Aljasci zajednicki termin za Inupait i Yupik je Eskimo a ni u kojem slucaju Inuit....Ne postoji zasada ta rijec koja bi oznacavala sve sjeverne domorodce ( Eskime)...........................\' 16.12.2009. u 19:31h Glista je napisao/la: c@n@jisraM : Kao prvo, da te ti ljudi koje ti nazivas \"Eskimima\" cuju kako ih nazivas, stvorili bi i rijec za tebe, koja ni malo ne bi bila ljubazna. Pravilan naziv za taj narod je \"Inuit\". Zvati ih \"Eskim\" je isto ko da Sj. Americkog indijanca (sto je i ssamo po sebi krivi izraz) zoves \"crvenokozac\". Kao drugo, razlog zbog kojeg oni \"stvaraju\" nove rijeci nije globalno zatopljenje nego satelitska TV. Ili opsirnje, napredak.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.