U Kanadi minus 40, u Moskvi minus 30, a hladnoća stiže i u Hrvatsku
U Edmontonu u provinciji Alberta izmjereno je minus 46 Celzijevih stupnjeva, a hladan vjetar na nekim je područjima živu u termometru spustio na čak minus 58,6 stupnjeva.
Komentari 12
Trebalo bi Al Gora malo isterati na ulicu na ovih - 40 i to bez kaputa, pa ga posle par sati dovesti za govornicu da čujemo koju bi pesmu ponda pevao !
Cilj \"američke\" politike je da se zemlju treba hladiti još više jel je nekome vruče kod kuče.. Cilj je jasan Ruse smrznuti i smanjiti im površinu obradive zemlje demokratskim putem. A korist je super velika jel se zaradi kod preprodaje plina da je milina !
Uz recesiju još i hladnoća.
je*em ti ovakvo globalno zatopljenje :))
A onda je Svizac opet nešto smuljao...jbt,pa nek se odluči dali će zamatat čokoladu ili davat vremenske prignoze.
Hahahahaha, kaže legenda unatoč globalnom zatopljenju... Ma zabij onom majmunu Goreu facu u snijeg pa ga pitaj je li na ovo mislio kad je bubnuo da će led na polu nestati za 5 godina. Kad ljudi pored svojih očiju ne vide onda ih stvarno treba nogom u guzicu.
I na osnovu čega ste došli do zaključka da će ova hladnoća biti kratkotrajna?
Toplinu treba gledati u prosjeku a ne u jednom tjednu.Velika bura je zahvatila istocni dio USA ( povrsinu 50 Hrvatski) Kod mene ovdje na samom jugu je bili +7 preko noci sto je za nase pojmove hladno..... Ali pogledajmo sto je projekcija za kraj tjedna u Edmontonu.....+1,+2 a to nije normalno...... Da, vrijeme i temperature su extremne i u jednom i drugom pravcu ali uopce nema sumnje da se sjeverna polutka u prosjeku zagrijava . To dokazuje i cinjenica da Eskimi moraju stvarati rijeci za zivotinje i ptice koje do sada nikad nisu vidjeli
c@n@jisraM : Kao prvo, da te ti ljudi koje ti nazivas \"Eskimima\" cuju kako ih nazivas, stvorili bi i rijec za tebe, koja ni malo ne bi bila ljubazna. Pravilan naziv za taj narod je \"Inuit\". Zvati ih \"Eskim\" je isto ko da Sj. Americkog indijanca (sto je i ssamo po sebi krivi izraz) zoves \"crvenokozac\". Kao drugo, razlog zbog kojeg oni \"stvaraju\" nove rijeci nije globalno zatopljenje nego satelitska TV. Ili opsirnje, napredak.
Toliko o \"globalnom zatopljenju \" koje nam namecu da bi izvukli lovu od nas!!!!!!!!
Postovani gospodine Glista................ ............Kao prvo ja zivim u USA a proveo sam podosta godina radeci medju Eskimima pa o toj temi barem nesto zanam.Kao drugo ,jasno sam naveo da je poveci broj ptica ,zivotinja (i riba) migrirao sjevernije a postoo ih Eskimi nikad nisu vidjeli morali su stvoriti nove rijeci. Dakle rijec Inuit =ljudi (Inuk = covjek) upotrebljava se u Kanadi i da ,tocno je da se tamo sada rijec Eskim smatra uvredljivom ( iako je jos uvijek vecina Kanadjana upotrebljave.Naravno,ne politicari) . Ali u Aljasci rijec Eskim jos uvijek dominira posto tu zive Inupait i Yupik ,na Greenlandu su Kalaallit.....Yupik isto tako zive na sjeveroistoku Rusije.... Dakle na Aljasci zajednicki termin za Inupait i Yupik je Eskimo a ni u kojem slucaju Inuit....Ne postoji zasada ta rijec koja bi oznacavala sve sjeverne domorodce ( Eskime)...........................\' 16.12.2009. u 19:31h Glista je napisao/la: c@n@jisraM : Kao prvo, da te ti ljudi koje ti nazivas \"Eskimima\" cuju kako ih nazivas, stvorili bi i rijec za tebe, koja ni malo ne bi bila ljubazna. Pravilan naziv za taj narod je \"Inuit\". Zvati ih \"Eskim\" je isto ko da Sj. Americkog indijanca (sto je i ssamo po sebi krivi izraz) zoves \"crvenokozac\". Kao drugo, razlog zbog kojeg oni \"stvaraju\" nove rijeci nije globalno zatopljenje nego satelitska TV. Ili opsirnje, napredak.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
bit ce hladno...zima je..!!!