Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 46
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
DRUŠTVO LICEMJERA
Povratak na članak

U Hrvatskoj žive ljudi koji samo gledaju samo kako da nekog prevare, prihvaća se korupcija

Mi nismo društvo koje štuje poštenje. Mnogi ljudi samo gledaju kako da druge prevare, kažu psiholozi. A licemjerje nije samo obilježje HDZ-a, već cijele naše političke scene, pa i društva u kojem je nasilni verbalni izričaj, pa i nasilje kao takvo, nažalost, postalo pravilo, a ne iznimka

Komentari 47

SU
suco
11:38 15.06.2022.

Posljedice rata i svega onoga što se događalo i još uvijek događa. Pustili smo neke probisvjete da se ušanće kapilarnom atrakcijom i izgrade hijerarijsku strukturu vlasti nalik njima samima. To je sada cement koji se sdvrdnuo, a mi smo se navikli na glupost nepotizam kukavičluk... ili smo baš zbog toga otišli van.

VL
DU
Deleted user
11:41 15.06.2022.

Da tvrdio sam da su me roditelji krivo odgojili, jer za nas je bilo najvažnije poštenje, čisti obraz, bezinteresno pomaganje osobama koje trebaju pomoć, a to danas nije to u modi. Danas se cijene neki drugi epiteti, a naše efikasno pravosuđe podržava osobe koji su kriminalci, bezkičmenjaci, obraz im je tvrd kao džon na nozi, a pošteni su izolirani i ismijavani od onih koji znaju da im bahatost, pripadnost krim. grupaciji, novac, populalrnost, nedodirljivost daju mnogo veću korist.

VL
ST
stefj
12:13 15.06.2022.

Mediji i javna služba su glavni krivci za ovu situaciju. I to je to... Guraju se nebitne ideološke teme u prvi plan, a javne službe rastu, raste birokratska regulativa, što je raj za korupciju...

VL
NE
nepokolebljiv
11:39 15.06.2022.

Mozda je kapitalizam legalizirana korupcija ali ne zaboravimo najbolje kradu djeca crvene burzoazije jer su izucena od roditelja koji su to jos bolje radili u socijalizmu!

VL
Avatar Le-Freak
Le-Freak
11:53 15.06.2022.

Pitanje je gospodine Jakelicu koliko je Vasa profesija pridonjela takvoj situaciji. Mislim da je jako puno krivice kad vas novinara jer ste cesto ekstremno pristrani, ideoloski nabrijani i neeticni. Nazalost se vas ne smije kritizirati tako da Vasa profesija ima odrijesene ruke i u cinjenju i podrzavanju korupcije i zlocina. Kada se samo sjetim skandala koji se nisu mogli zataskati kao sa Pukanicem, kao sa kolegicom koja nonsalantno upada u tudji posjed isprepadavajuci malodobnu djecu jer ona kao novinarka ima i sebi uzima pravo za to. Nedavno onaj novinar koji je sudjelovao u huliganskim napadima na policiju, pa je od kolega trazeno da se on pusti jer je novinaru eto to dozvoljeno odnosno on nemoze biti kriv. Da ne zaboravimo na silne hajke samo zbog ideoloskog opredjeljenja, malverizacije oko izbora gdje se odabrani kandidat novinara protezira a drugima traze i izmisljaju gafovi. Sjetimo se lijeve "ves masine" emisije NU2 gdje podobni dobivaju redovito forum da prikazu i propagiraju svoju stranu kako bi se nesto opravdalo ili njihov nemoral ublazio. Sve to pridonosi nemoralu i disbalansu nasega drustva zbog toga bi se i novinari trebali bar jednom uhvatiti i za svoj nos

VL
Avatar Mistborn
Mistborn
11:33 15.06.2022.

A da vladaju leftardi, društvo bi "letilo" u nebo od sreće, ekonomskih uspjeha, poštenja, duginih boja i suradnje sa komšijama? 🤣🤣🤣🤣🤣

VL
DU
Deleted user
11:47 15.06.2022.

Ovo je formalna potvrda da naš narod ima pokvareno tradicijsko naslijeđe. Većina udara po HDZ - u, a taj HDZ ne bi postojao u ovakvom modelu vladanja da narod nije tako htio i takve ljude birao. HDZ = narod. Izbori su provedeni na pravilan način u skladu s demokratskim pluralizmom. Sviđalo se to nekome ili ne, to je Hrvatska, takva kakva je.

VL
DU
Deleted user
13:15 15.06.2022.

Licemjerje je na sve strane i to je jedan od glavnih problema. Žao mi je što izričem defetizam, ali ne vidim nade za hrvatsko društvo (ne znači da je nema, ali ne vidim je). Pred 25 godina čitao sam ozbiljan članak o korupciji s primjerom nekih afričkih zemalja - zaključak je bio da je korupcija kao zloćudni tumor, metastazira po cijelom društvu. Na žalost, Hrvatska je u uznapredovalom stadiju bolesti! Koliko puta sam čuo "grozna je ta korupcija" da bi se nešto kasnije ista osoba hvalila "i dao sam policajcu 200 kn da me ne kazni". Koliko puta su mi rekli da sam glup što čekam na red i ne dam mito liječniku. Jedna od najupečatljivijih priča bila je još pred 15 godina kad se radnik u jednom komunalnom poduzeću žalio kako je direktor poduzeća ukrao milijune, a oni, "obični radnici", samo bi si uzeli nešto materijala ili goriva iz firme, uzeli nešto alata iz radione, otišli na bolovanje umjesto na GO (kad bi išli na slavonsko vjenčanje), i sl. Za takve imam poruku: "Isti ste kao taj direktor! Vi kradete koliko možete - da ste vi bili direktori i vi bi pokrali milijune. A iz vas ne progovara poštenje i moralna nadmoć, nego zavist." Na žalost, moj dojam je da je takvih ljudi u Hrvatskoj vrlo mnogo.

VL
Avatar najposebniji
najposebniji
12:43 15.06.2022.

Društvo kršćanskih vrijednosti..

VL
VA
vadis1
13:43 15.06.2022.

Prevarantsko drustvo i drzava. I zato mnogi iseljavaju.

VL
DL
Dvanaest__legija
12:41 15.06.2022.

Kriminalna organizacija je uvukla svoje pipke u sve pore društva, i usadila svoje prevarantsko komunističko nasljeđe u ljude koje je postavila!

VL
5S
505.scrtom
13:16 15.06.2022.

pa to je svakom djetetu osnovne škole poznato da mu tata mulja

VL
PH
Petarstijena-HR
14:40 15.06.2022.

Vode nas najkriminalniji sinovi našeg društva,već 30 g. Očito bolje nismo imali..

VL
PH
Petarstijena-HR
12:01 15.06.2022.

Hrvati su u EU najveći licemjeri,uhljebi,prevari,ukradi je moto..

VL
SV
Sveznadar
14:33 15.06.2022.

Igra se pošteno, pa ko će ga komu.

VL
TA
Tajg
13:31 15.06.2022.

Dokaz , da smo dobro integrirali u EU.

VL
DU
Deleted user
13:18 15.06.2022.

Baš me razveselio ovaj natpis "Kapitalizam = legalizirana korupcija". Otkud ispadaju ljudi kojima tako nešto padne na pamet?! Iz nekih zabačenih sela u kojima nema Interneta i veze sa svijetom!? To je vrlo dojmljiva razina neupućenosti i gluposti! Da ne duljim, takvima bih samo preporučio da odsele u Sjevernu Koreju ili Kubu ili Venezuelu - tamo nema kapitalizma! Na žalost, Kinu ne mogu preporučiti jer je ta zemlja samo deklarativno komunistička.

VL
SA
sasha68
12:03 15.06.2022.

već prva rečenica govori koliko je autor licemjeran

VL
ML
Mladjan
18:47 15.06.2022.

Što mi možemo, gradjevinska tvrtka nije nam isplatila 8 placa iz 2012 godine i sve je u skladu sa zakonom RH. Bitno da smo dobili platne liste.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.