U Europi već dižu cijene za dvoznamenkaste iznose, a najgore tek dolazi: Evo što bi sve moglo poskupjeti zbog sukoba na Bliskom istoku
Ako se rat i povezani poremećaji u Hormuškom tjesnacu uskoro ne okončaju, tvrtke vide rizik od novog udara inflacije nalik na onaj zabilježen 2022.do 2023., navode u ECB-u
Komentari 8
“Hvala” Izraelu
Doskora je razlog poskupljenjima većine proizvoda bio rat u Ukrajini. Sjetimo se samo naglih poskupljenja jestivog ulja, putra... i što se dogodilo? Cijene pale, a rat nije završio. Sad se ispredaju priče o zastoju u isporuci nafte, a kroz Hormuz ide samo 20% svjetske trgovine. Od toga veliki dio ide za Kinu, Japan i ostale azijske zemlje, a ne u EU. Fućkaš svjetsku ekonomiju kada jedna izjava Trumpa izazove nagli rast ili pad cijena nafte na dnevnoj bazi. Čista ucjena i pohlepa naftne industrije uz potporu političkih elita, koje žive na porezima i trošarinama naftnih proizvoda.
Doskora je razlog poskupljenjima većine proizvoda bio rat u Ukrajini. Sjetimo se samo naglih poskupljenja jestivog ulja, putra... i što se dogodilo? Cijene pale, a rat nije završio. Sad se ispredaju priče o zastoju u isporuci nafte, a kroz Hormuz ide samo 20% svjetske trgovine. Od toga veliki dio ide za Kinu, Japan i ostale azijske zemlje, a ne u EU. Fućkaš svjetsku ekonomiju kada jedna izjava Trumpa izazove nagli rast ili pad cijena nafte na dnevnoj bazi. Čista ucjena i pohlepa naftne industrije uz potporu političkih elita, koje žive na porezima i trošarinama naftnih proizvoda.
Doskora je razlog poskupljenjima većine proizvoda bio rat u Ukrajini. Sjetimo se samo naglih poskupljenja jestivog ulja, putra... i što se dogodilo? Cijene pale, a rat nije završio. Sad se ispredaju priče o zastoju u isporuci nafte, a kroz Hormuz ide samo 20% svjetske trgovine. Od toga veliki dio ide za Kinu, Japan i ostale azijske zemlje, a ne u EU. Fućkaš svjetsku ekonomiju kada jedna izjava Trumpa izazove nagli rast ili pad cijena nafte na dnevnoj bazi. Čista ucjena i pohlepa naftne industrije uz potporu političkih elita, koje žive na porezima i trošarinama naftnih proizvoda.
znači ako kina ne bude puno trošila, budemo izdržali, zbog manje konkurencije... kod nas trgovci imaju 2 pute veće marže nego u njemačkoj. kod nas ide i do 40% u prosjeku, kod nijemaca nema nikog iznad 20, uglavnom su između 16-19%. kod njih postoji država i kontrola, kod nas postoje ljude koji žele da se za njih ni ne zna, da za njih nitko ni ne pita. sad budu u sezoni pustili na jadran 200-ak jadnika da prate dal ovaj sa sladoledom izdaje račune, ili dal konobar u kafiću zbilja otvara flašu cole ili pak u čašu toči iz 2 litrene... neće krenuti zatvarati apartmane bez ikakvih dozvola, prijava gostiju, neće kažnjavati iznajmljivače ležaljki jer su okupirali čitavu plažu, a svi znam oda ležaljka smije biti na plaži samo ako je plaćena, do tada mora biti na hrpi posložena ko neboder...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
cijene goriva su se kod nas vrlo malo podigle i realno ne smiju biti uzrok rasta cijena....tko od trgovaca ili proizvođača pokuša sada profitirati, treba mu odrezati brutalne kazne u visini mjesečnog prometa!