Trumpu fali raketa: 'najrazorniji ekonomski rat u povijesti' objavio Iranu, ali cilja drugu državu
Kažnjene neće biti samo iranske institucije već i svaka država, banka, kompanija ili posrednik koji Teheranu pruži 'ekonomsku slamku spasa'
Komentari 1
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Trumpovo je prošlo. Iranski ministar vanjskih poslova Abbas Araghchi: "Gotovo je. Amerika sada traži da s nama pregovara pod našim uvjetima." „Pobijedili smo u ratu, a pobijedili smo i u diplomaciji i prisilili smo neprijatelja da prihvati naše uvjete“, rekao je Araghchi. Prema njegovim riječima, upravo su iranske vojne sposobnosti i situacija na terenu dale snagu iranskoj diplomaciji tijekom pregovora. Istovremeno, general-bojnik Mostafa Izadi, zamjenik zapovjednika Iranske revolucionarne garde (IRGC), ustvrdio je da je strateški važan Hormuški tjesnac pod kontrolom iranskih snaga. „Iran je već neko vrijeme aktivna nuklearna sila i to je jedini razlog zašto su Izrael i Amerika danas u defenzivi“, rekao je jučer načelnik Glavnog stožera pakistanske vojske, feldmaršal Asim Munir.