'Imamo odlične parametre, ali nam nedostaje suradnja da dva plus dva daju pet'
Različiti ljudi surađuju, idu zajedno ka istom cilju. U matematici je dva plus dva četiri, ali kad ljudi surađuju, ako je ta suradnja dobra i kvalitetna, dva i dva može dati i pet, šest ili deset, kaže Milun
Komentari 15
tolitol - izgleda da nisi razumio medju redovisa sto je htjeo reci! Mazda ni ja nisam u pravu, Ali vjerujem, zakljucujem, da nije mislio da netko povuce za rukav i da mu objasnitii, vec da u drustvu ne postoje institucijee koje se bave zastitom i svakodnevnim informiranjem pojedinca. Nase vrsne novine i ostale medijske kuce bave se skandalima, podmetanjima, uperuju reflektore u raznorazne sportske, glazbene i ine "jet set" zvijezde, prikazuju u najbolje vrijeme stare i otrcane western, i pitaj Boga koje jos ne, filmove, umjesto da se bave edukacijom, izvornim i komplementarnim znanjem od kojeg ce imati koristi svaki pojedinac pa tako i cjelokupno drustvo. Ozbiljni mediji sa obrazovanim osobljem mogu u roku od godinu dana usmjeriti hrvatsko drustvo u bolje sutra. Netko treba vrsiti pritisak na medije da izmjene sadrzaj. I da ga prilagode prostoru i vremenu.
Naš elementarni problem je - pravosuđe. U kojemu 2 + 2 nije uvijek 4. Nego, kako se dogovorimo. Danas je sutra nije. Za nekoga je 4 a drugoga nije 4. Neki dan smo na osječkom sudu kod jedne sutkinje imali povjesnu presudu za "švicarce" dok je isti dan na istom sudu druga sutkinja presudila drugačije. OK, slučajevi i nisu baš bili isti; ali ima se i potpuno istih slučajeva sa potpuno suprotnim presudama. Kako se dogovorimo...
Komplemntirajuce znanje kroz nesebicnu suradnju i rada samo rad kljuc koji drzave skandinavske zemlje, posebice Svedsku, na razini na kojoj vec desetljecima jesu.
Njemu nitko nije došao i pokazao kako se kretao švicarski franak 20 godina unazad? Pa je, jadan, valjda bio u zabludi da je švicarski franak u nepromijenjenom paritetu s kunom već vjerojatno zadnjih sto i pedeset godina. Kakvih li lovačkih priča. Ovo društvo valjda ne može potonuti niže.
I zato kad Milanovic kaze da je izgradio drzavu onda to ne stima. Da bi drzave funkcionirala u svakom njezinom segmentu potrebno je stvoriti i gajiti dobro proucene i prema potrebi uskladjene sisteme s unaprijed odredjenim ciljevima. Nista ne ide na Ho-ruk!
za kredit u eurima bi bio sposoban , matematičaru da si kupovao stan za 50 000 € , a ne za 70 000 , no pohlepa je bila jača, kaoi kod naših vrlih ekonomista. Što se tiče neznanja o kamatnom računu , ne znam što je tu iznenađujuće, ja sam čak iznenađen da je pronađena i jedna osoba koja to zna. Neka provjeri znaje svojih kolega u porsvjeti , garantiram da 80% njih koji n epredaju matematiku ne bi znalo rješiti primjenjivu jednadžbu sa jednom nepoznanicom sa postotkom . Daparaziti u obrzaovnaju rade pošteno svoj posao na instrukcije ne bi trebalo ići više od petine učenika i najvažnije ne moraju imati svi 5 iz svih predmeta i u normalnom obrazovanju to bi bilo praktički nemoguće
ma neka se nebrine ici ce on u Kinu ovđe nemore ni u snu a kamoli na javi vidjet milijune sritno ti bilo gospon milune
Matematiku, fiziku, kemiju, umjetnost i filozofiju ostaviti kao osnovne i obavezne predmete kroz osnovnu i srednju školu. Sve ostalo staviti kao izborni predmeti s promjenjivim učiteljima i profesorima. Jedini spas školstva, naroda i ove države
Bla, bla, bla ..... Pricati dugo, a ne reci nista, to je umjetnost.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
napokon sam se istinski odmorio gledajući emisiju, a ne naživcirao kao inače dok slušam raznorazne političare, kvazistručnjake, "superekonomiste" i pravnike. pametan čovjek koji se ne želi petljati u nešto za što nije stručan, a u svom se području trudi maksimalno. sve pohvale!