Tko se boji arhivske građe od 30. svibnja do 22. prosinca 1990.
Oštro kritiziran zakon vraćen je u finalnu proceduru gotovo s istim rješenjima.
Komentari 5
Koliko znam (ispravite me ako griješim), niti arhive domovinskg rata nisu dostupne javnosti. Zašto? Pa naš obrambeni domovinski rat je čist kao suza.
Istina je djelomična. Tuđmanovi arhivski dokumenti su putovali u svijet još dok smo mi odavali počast obilazeći odar. Ne znam da li postoji još nešto što bi se moglo nazvati tajnim dokumentom.
Pozovite Njemacku da napise sto treba ocistiti. U svakoj i najmanjoj ulici su bili prisutni udbasi koji su prisluskivali i optuzivali ljude za bilo sto. Danas su oni "ugledni" u Hrvatskoj. Zato je se borio Milanovic, zato se bori i Plenkovic, nedaju dokumente vani, otkrilo bi se mnogo njihovih roditelja i prijatelja, danas "uglednih" u Hrvatskoj. Do kada cemo gledati te simbole, petokraku, pod kojom su pobijene stotine tisuca poslije rata. Smeta im Jasenovac, on je postojao u ratno vrijeme NDH ali nastavio je rad i poslije rata pod zlocinackom upravom Tite. Pod hitno ciscenje tog smeca pocevsi od Sabora pa nadalje.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Teskog li rebusa...pa mesic, manolic,boljkovac,buda i ostala udbasija...ali najbitnije gdje su nestali dokumenti te smrdljive udbe i njezine ljudozdersko genocidne komunisticke partije ..