Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 3
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Navršile su se 32. godine od pada Jajca i Pougarja
Povratak na članak

Svjedočanstva o padu Jajca: Ranjeni i krv posvuda, Srbi pale sve pred sobom, hrvatski branitelji spašavaju civile

Otpor srpskom agresoru uspijevamo pružati sve do sredine kolovoza, do Velike Gospe. Tada se povlačimo prema Jajcu sve do pada najprije Jajca krajem listopada, a potom i Dobretića početkom studenog 1992. godine - ispričao je jedan od glavnih organizatora obrane Pougarja

Komentari 10

Avatar Prosenjak
Prosenjak
14:12 31.10.2024.

Ovo izvješće je nepotpuno. Naime, u početku uz HVO, Jajce je branila i 305. brigada Armije BiH, koja se povukla prema Uskoplju odnosno napustila bojišnicu čime je dovela branitelje HVO-a u položaj da ne mogu više braniti Jajce. A ta 305. brigada ABiH se prebacila na područje Uskoplja /Gornjeg Vakufa u sklopu priprema za muslimansku ofenzivu odnosno strateški napad na Hrvate. Jajce ih pritom nisu zanimale jer kad gledate glavne cestovne koridore prvo od Sarajeva prema Travniku a zatim i od Travnika prema Bugojnu, Uskoplju, Jablanici i Mostaru, Jajce ostaje zapadno od svih tih glavnih koridora i samim time za muslimanske planere napada na Hrvate i taktički i strateški nezanimljivo.

VL
BA
Blokirani admin
12:43 31.10.2024.

Da nije bilo zoke i slabokrvnog te legije ukrajinskih dragivoljaca te Nato oruzja , Jajce bu palo i ranije ....

VL
Avatar Striborski
Striborski
18:40 31.10.2024.

Zašto nije napisano i da su postrojbe ARBiH prvo napustile svoje položaje kod Jajca, a zatim i zapriječile dolazak bilo kakve pomoći HVO-u u Jajce kao jedan od uvoda u napadajna djelovanja ARBiH na HVO i Hrvate u središnjoj Bosni?

VL
PR
predragbabic1
14:07 31.10.2024.

Jajce nije palo. Lijepo su beogradske novine pisale da je Jajce oslobođeno. I stvarno je bilo oslobođeno. Oslobođeno od žitelja hvratske i bošnjačke nacionalnosti.

VL
KU
kuki333
12:47 31.10.2024.

Zašto prešučujete ključnu i nadasve hrabru ulogu "bošnjaka"?Da nije bilo njih od BiH nebi ostalo ništa!

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.