Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Mnogi dolaze baš u ovu županiju napraviti PCR test na koronu: Čak četvrtina iz drugih županija

„Evidentirani su građani iz svih sjevernih županija, pa čak i priobalnih županija, dosta je bilo i stranih državljana. Čak četvrtina evidentiranih briseva odnosi se na građane koji nisu iz naše županije“, rekao je načelnik varaždinskoga županijskog Stožera civilne zaštite.
06. travnja 2021. u 18:58 4 komentara 2574 prikaza
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U Varaždinskoj županiji u ponedjeljak je testirano više od tisuću građana, a četvrtina njih je iz drugih županija, rekao je u utorak načelnik županijskog Stožera civilne zaštite Robert Vugrin, koji drži da je to, među ostalim, i zbog najniže cijene PCR testa. 

Vugrin je na konferenciji za novinare rekao da su se s 25 novih slučajeva zaraze koronavirusom sedmodnevna i 14-dnevna incidencija malo smanjile zato što u subotu i nedjelju, na Uskrs, nije bilo mnogo testiranih.

Dodao je da je županijski Zavod za javno zdravstvo u ponedjeljak imao posebno izazovan dan s obzirom na to da je, iako je bilo najavljeno samo 380 ljudi za uzimanje briseva, došlo više od tisuću ljudi.

Koronavirus u Europi REPORTAŽA S PUTOVANJA U DOBA PANDEMIJE Kakva je kontrola granica u državama zapadne Europe: Ni Nijemci ne traže PCR test niti su nas kontrolirali

„Evidentirani su građani iz svih sjevernih županija, pa čak i priobalnih županija, dosta je bilo i stranih državljana. Čak četvrtina evidentiranih briseva odnosi se na građane koji nisu iz naše županije“, rekao je načelnik varaždinskoga županijskog Stožera civilne zaštite.

Ustvrdio je kako je tome pridonijela činjenica da županijski Zavod za javno zdravstvo s 400 kuna ima najnižu cijenu PCR testova, a rezultati se dobivaju unutar 24 sata i uključuju besplatan prijevod na strani jezik.

Govoreći o cijepljenju, Vugrin je podsjetio da je Varaždinska županija u prva tri mjeseca i s prvim tjednom u travnju dobila 23.846 doza cjepiva.

„Najmanje jednu dozu dobile su 18.452 osobe, što je 11,1 posto naših građana, a 4309 osoba je dobilo dvije doze, dakle 2,6 posto“, dodao je Vugrin.

S obzirom na to da je za travanj najavljeno oko 5000 doza cjepiva, već ovoga tjedna Stožer će organizirati poseban punkt za cijepljenje, i to u petak u školskoj sportskoj dvorani Gospodarske škole u Varaždinu.

„Bit će pozvano 1100 naših građana starije životne dobi i s kroničnim bolestima prema prioritetnim listama liječnika obiteljske medicine i prema jasno utvrđenom rasporedu“, najavio je Vugrin i dodao da će u petak na raspolaganju biti isključivo cjepivo AstraZenece.

Zagreb: Predstavljen šesti međunarodni turnir u hrvanju Zagreb Open Grand Prix 2019
'SVI SMO PLAKALI'
Prije 14 dana izgubio sestru pa napravio podvig života: 'Sve bih dao da je ona živa'
CVH
CVH
Naučite kako samostalno obaviti pregled motocikla i dođite na besplatnu provjeru tehničke ispravnosti
  • ivanmerlin99:

    100kn je brži test, ne kužim zašto dati 400..Dosao sam pred Uskrs iz Njemačke, u subotu vadio brzi test i poslao meil na granicu da me izbrišu iz evidencije za samo izolaciju... Isti test sam koristio u ponedjeljak za ulaz ... prikaži još! u njemačku... Zašto nitko ne objasni ljudima da je brži test najjeftiniji i najučinkovitiji, vrijedi 48,a negdje i 72 sata.

  • Duslikr:

    Bolje pišite o tome kako su Texas i Florida otpilili mjere i Covid pasoše.