Stručnjaci o posljedicama embarga: Hrvatska među prvih 10 gubitnika ili će nas spasiti nafta s Mediterana
Što bi se sve moglo dogoditi u prijelaznom razdoblju do kraja ove godine malo tko zna, no domaći energetski stručnjaci poput Igora Dekanića nisu toliko pesimistični što se tiče problema s opskrbom budući da Hrvatska glavninu derivata uvozi s Mediterana, odnosno iz talijanskih rafinerija, a ima i svoj LNG terminal koji omogućuje alternativne izvore.
Komentari 33
Ruski imperij će nakon raspašoj a umjesto ruskim oligarhija pripadati raznim multinacionalnim koncernima...
Non- stop neka katastrofična predviđanja za Hrvatsku.Sve to uredno prenose srpski portali i još dodatno garniraju.Ima li kod nas išta dobro? Nudi li itko optimizam? Pun mi vas je više kufer.
Ovo je igra na dugi rok koju je započeo Putin i koja će jasno pokazati da je Rusija tigar od papira. Jedina prilika za Rusiju je da ga maknu što prije.
"Vrijeme uvjeravanja prolazi. One koji ne shvaćaju što se događa, treba ignorirati i ne gubiti vrijeme na njih. Poštene, empatične i logične osobe se trebaju okupiti, bez obzira na osobna uvjerenja i svjetonazore. Osim raskrinkavanja, dolazi vrijeme djelovanja brojnim i legalnim sredstvima u gospodarstvu, zdravlju, autonomiji… U protivnom, sve će nas porobiti."
Europi je je Hrvatska potrebna kao poslušnik, da na sve njene akcije i reakcije poltronski kima glavom, i da joj tu i tamo nabaci neku kost, da ne krepa. Inače koga briga za interese Hrvatske ?!
Fućka se ursuli što će europski narodi skapavati dok im ona i njena masonerijska hunta zabijaju autogolove sankcijama Rusiji. Cijenu tog poremećenog uma će plaćati još i djeca budućih naraštaja.
A jesmo njim ga metnuli 🤭
Jbt. Ja mislio kad ove žene uđu u vlast da ne će biti rata, da će se malo posvađati i neće govoriti neko vrijeme i poslije opet sve Ok. Kad vidi vraga, one ratobornije i opasnije za okolinu od muškaraca, samo bi ratovale. Primjeri su: engleska munistrica, vanjskih poslova, njemačka ministrica, ova Von der Leyen, one dvije iz Švedske i Finske što na brzaka hoće u NATO... Do jučer kuhale u kuhinji, a sada zakuhanaju na svjetskoj sceni
Ova ekipa političara koji vode EU članice,mogli bi odgovarati na nacionalnim sudovima i međunarodnom sudu za huškanje na rat u Ukrajini,uništenje zemlje,izazivanje međunarodne krize nestašice hrane i poskupljenja energenata,te sabotaže koje provode u dosluhu sa SAD I V.Britanijom na štetu EU građana i ostatka svijeta...dakle za zločin bi mogli biti optuženi među njima i Plenky i kamarila...
Kako vrijeme protjece sve vise do izražaja dolazi da je Putin upravu.
Na ovoj fotorafiji vidimo pripitu Ursulu puštenu s Layne. Njezin mentor Juncker dobro ju je pripremio.
Moglo nam je bit lijepo ko u Rusiji ali ne... mi bi krizu.
Super su ove sankcije prema samom sebi. Sami pali sami se ubili.
Draga Uršula. Pišem ti ovo pismo teškom rukom jer sam tek naučio pisati. Hvala ti što čuvaš nas male Hrvate. Hvala ti što brineš da ja mogu mirno učiti i igrati se. Moja drugarica učiteljica mi je rekla da si ti najpametnija i najbolja među drugaricama ženama. Da tamo gdje ti gaziš raste tisuću cvjetova. Da je iznad tebe sunce svjetlije i nebo plavije. Da se mi djeca nemamo čega bojati dok nas čuvaš ti i naša europska armija. Šaljem ti puno pozdrava sa željom da nas još sto godina vodiš sigurnom i čvrstom rukom. Tvoj pionir Cantor.
Gasi svjetlo, motaj kablove.
Nema problema. Budu Rusi pričekali bušenje i postavljanje novih platformi i gradnju plinovoda i naftovoda. Također će i ljudi EU pričekati desetak godina pa se neće grijati, kuhati i kupati dok projekt zaživi.
Buha,buha,buha,buha....Plenky Hr zabio 50 autogolova u 45 min.
Spasit će nas nafta s Mediterana? Većinu goriva navodno dobivamo iz talijanskih rafinerija. Drugi stručnjaci se nadaju da ćemo dobro proći zbog MOL-a, koji će i dalje kupovati rusku naftu. Očito je i do sada nafta bila s ruskog tržišta, a cijene goriva mediteranske. Kako bijaše na početku...
Da li se to meni čini ili je sve manje onih koji viču "Slava Ukrajini"? Bit će zanimljivo na Jesen kada nam gorivo bude 30 kn, ne po spremniku nego po litri.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sreća je da smo uništili domaću industriju na vrijeme pa će uz ove sankcije biti i šteta manja...