Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 70
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
nije lako, ali može se
Povratak na članak

Što je potrebno da biste dobili njemačku mirovinu od 2000 eura

Ako se u starosti želi ostvariti bruto mirovina od 2000 eura ili više, potrebno je dakle 56 mirovinskih bodova. To znači da bi osiguranici prema sadašnjim vrijednostima 56 godina morali zarađivati mjesečnu bruto prosječnu plaću od 3.242 eura da bi dosegli tu vrijednost.

Komentari 7

Avatar antikomunist6
antikomunist6
10:26 29.09.2022.

Od dvadesete pa do 63 godine života, dakle 43 godine odradio sam u Njemačkoj. Mirovina je vrlo solidna - clanak kako takav je toliko bezvezan kao i vrijeme vani. Prva plaća iz početka sedamdestih godina prošlog stoljeća bila je 557,00 njmačkih maraka (DM). To je netto iznos. Posljednja plaća u 2012. godini bila je, opet netto 2.384 €. Hipoteski se izračunava vrijednost novca od početka uplata pa do prestanka uplata i taj hipotetski izračun je jedan važan faktor pri određivanju konačne mirovine.

VL
Avatar comparator
comparator
10:35 29.09.2022.

Postoji jednostavniji način kako ostvariti takvu mirovinu ali morate živjeti u Hrvatskoj. Nisu potrebna nikakva zvanja ni specijalizacije nego jednostavno biti izrod koji će iskoristiti priliku i koji je naravno morao živjeti dovoljno dugo kada su se otimali stanovi nakonon drugog svjetskog rata . Eldorado je naravno bivša država "očišćena" od prognanih ili pobijenih Židova ili drugih imaoca nekretnina . Sada je samo trebalo osmisliti koga sve naseliti recimo u Zagreb i kome sve dati vlast kako bi se osiguralo oteto. Neki od ovakvih već žive svoje drugo stoljeće , a njihovi nasljednici imaju nasljedne mirovine koje nimalo ne padaju iznad navedenih cifri.

VL
PO
poluvodič
11:21 29.09.2022.

ne planiram u mirovinu, kad dodje vrijeme kupit ću kartu za Jamajku i nadrogirat se i krepat sretan/tužan u naručju velikogrudne žene na nekoj plaži

VL
IG
igorl
14:58 29.09.2022.

Ak ulazes u kompanije (npr. SAD) - mozes ocekivati nekih 7% godisnje sto ispada 4% godisnje povrata + ocuvanje vrijednosti imovine. Ako radis u HR za prosjecnu placu i dobijes prosjecnu mirovinu od 500 EUR, treba ti jos nekih 1500E mjesecno do 2000. Dakle 12 * 25 * 1500 = 450000E ustedjevine.

VL
DU
Deleted user
10:09 29.09.2022.

Zašto je tema njemačka mirovina u hrvatskim novinama? Bolja tema bi bila da se u Zagrebu na novim kontejnerima za smeće omogući ručni pristup za prebiranje za naše drage umirovljenike. Naime prikupljanje plastične ambalaže iz kontejnera ima višestruke dobiti za naše umirovljenike, kao prvo drži ih u formi, drugo poboljšavaju svoje financijsko stanje, treće kako su režije skupe njima je jeftinije biti vani...

VL
Avatar Behemot
Behemot
10:01 29.09.2022.

Računica je jednostavna, za 2000 eura mirovine trebaš zaraditi 2 milijuna eura bruto. Odnosno tko ode 5 godina raditi fizikalije za 30k eura bruto godišnje, dobiti će jednog dana 150 eura mjesečno .. 5 godina da radiš u Hrvatskoj dobio bi isto, još bi i uštedio. Jedini problem je što u Hrvatskoj posla ima samo za uhljebe.

VL
Avatar Kukulkan
Kukulkan
09:13 29.09.2022.

U zadnje vrjeme kako pisete o toj Njemackoj da ce se smrznit, bankrotirat..zbog R plina...danas kako se moze mirovina zaradit i to od 2000 eura:)

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.