Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 10
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
STIGLI REZULTATI
Povratak na članak

Hrvatska ima tek troje četvrtaša koji su nacionalni ispit iz hrvatskog jezika riješili bez ijedne pogreške

Ove školske godine prvi put  na nacionalnim ispitima sudjeluju svi učenici i četvrtih i osmih razreda osnovnih škola, a rezultati su i više nego zanimljivi

Komentari 4

Avatar Stradun
Stradun
14:53 03.06.2024.

Hrvatska ima, na žalost, puno novinara koji bi se jedva provukli na ovom ispitu iz hrvatskog jezika. A neki bi i pali.

VL
LU
lukarak
14:43 03.06.2024.

Kakvi su iz engleskog?

VL
AN
antimareno
15:17 03.06.2024.

Klinci su u toj dobi, dok još nisu formirali vlastito mišljenje kao prvo zbunjeni. Sudeći po izjavama nastavnika i profesora kad na televizijama odgovaraju na novinarska pitanja dobar dio njih koristi štakavicu, kao i novinari u pisanim medijima. Dobar dio voditelja i novinara na HTVu štaka i dače (dakanje). O ostalim nacionalnim televizijama i novinama koje i nisu hrvatske (barem ne po vlasničkoj strukturi) i ne treba trošiti riječi.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.