Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
DO SIJEČNJA
Povratak na članak

Srbija privremeno ukinula plaćanje pretplate

Srpanjski račun za struju koji ovih dana građanima stiže na adrese posljednji je koji će sadržavati i pretplatu za televiziju

Komentari 16

CR
crocro
21:40 16.08.2014.

TV pretplatu će morati kada tad ukinuti, ali oni to prolongiraju i odugovlače do krajnjih granica izdržljivosti. Da su imalo racionalnog razmišljanja na televiziji pa da TV pretplatu smanje na realnih 20 - 30 kuna, većini građana bi bilo prihvatljivo i mogli bi koristiti i taj prihod. Kod nas je sve neraelno. Kada imate ponuđača usluga, koristite usluge onoga koji je za vas povoljniji. Kada imate više televizija, e tu ne možete kako hoćete, morate se prijaviti i registrirati na način kao da imate automobil a ne TV prijamnik. Bez obzira na konkurenciju morate državnoj televiziji plaćati namet za većinu korisnika nepodnošljivom iznosu. To je slično kao i račun T-com-a, npr. imate potrošeno 5-6 kuna na razgovore, ali zato imate 60 kuna na fiksnu taksu, pa još pridodaju PDV oko 20-tak kuna i taj račun za razgovor umjesto 5-6 kuna košta vas u trenu oko npr. 85 kuna. Čak i na fiksnu taksu morate platiti PDV umjesto samo na utošeni iznos na razgovore. Dakle, cijelu godinu nećete platiti račun za ostvarene razgovore, koliko će će platiti fiksnu taksu samo za jedan mjesec. Dalje neću nabrajati sličnosti računa i takse. Mi smo država nameta koje se ne bi smjelo naplaćivati ako ništa drugo ne u tolikom iznosu. Da li je normalno da plaćate veću taksu 5 puta u odnosu na stvarni iznos računa za ostvareni razgovor. Da je taksa 10 kuna a ne bi smjela biti veća, to bi bila čisto druga stvar. Ali da oni taksu dignu na 100 kuna a razgovarate za trošak od 5 kuna, poslati će vam račun od 130 kuna. To je sramotno i nepodnošljivo za jadne građane.

VL
Avatar TAJSAM
TAJSAM
01:19 17.08.2014.

Naravno da treba ukinuti, sve dok ne dođe Hrvatska TV jer od ovih sadašnjih direktora nema ništa od Lijepe Naše. Pa kad tako oni nama onda i mi njima, borite se za gledanost i prodavajte kvalitetni program ili odite od kud ste došli. Pozdrav dobrim ljudima

VL
BA
bakulušić
23:02 16.08.2014.

Srbija je bliža Grčkoj a Grčka nije ukinula pretplatu nego i javnu televiziju. Mi smo napredni Europljani koji i dalje moramo plaćati mudre i velike misli raznih Stankovića, Latina, Alfira, Munižaba,.. Što možemo, da nije njih, kako bi mi znali kolika se ljepota nalazila od Vardara pa do Triglava i kako je Tuđman tu ljepotu upropastio.

VL
OS
osica
12:25 17.08.2014.

"ne može u Hrvatskoj, odvjetnički ured tako dobro zarađuje na staroj baki".

VL
MA
matildica
00:01 17.08.2014.

televizija koja i ćija kada se javno postavlja protiv naroda koji je financira i propagira homosexuano pedofilske udruge pa to je stvarno odurnoto je stvarno odurno

VL
Avatar DZvonimir@KNIN
DZvonimir@KNIN
09:35 17.08.2014.

Kakva je sitoacija u austriji italiji i mađarskoj?

VL
Avatar DZvonimir@KNIN
DZvonimir@KNIN
09:37 17.08.2014.

T rojanski konj zvan bojan.

VL
B2
bokida 2
08:49 17.08.2014.

Referendumom ukinuti financiranje rupe bez dna koja i tako služi samo kao medij kojim upravlja vlast sa svojim prošlostoljetnim kadrovima.

VL
Avatar targus
targus
11:22 17.08.2014.

pa ako se financiraju od reklama,..ne znam zašto plačamo pretplatu?? Zašto ne plačamo Novoj, RTL-u, i inima čije kanale gledamo???

VL
Avatar Jalnuški
Jalnuški
07:49 18.08.2014.

Ne treba ukinuti plaćanje pretplate, nego treba temeljito dejugoslavenizirati i dekununizirati HRT, od Radmana pa na niže - do Munižabe, Alfiera, Bodrožićke, Stankovića... i vratiti je u ruke Hrvata. Da konačno počne raditi u interesu i za dobrobit Hrvata i Hrvatske.

VL
UM
Umjereni
21:26 16.08.2014.

@tajar Tako je, nije šija nego vrat. Nije g... nego se pas pos....

VL
Avatar tajar
tajar
20:59 16.08.2014.

U Hrvatskoj ne postoji TV pretplata pa se ne može ni ukinuti. Zakonom o HRTu korisnici plaćaju pristojbu koja je u visini od 1,5% prosjećne neto plaće u RH.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.