Nakon trodnevnog izraelskog bombardiranja Gaze, tijekom kojeg su i palestinski militanti ispalili više od tisuću raketa na izraelske gradove uključujući i glavni grad Tel Aviv, Izrael i palestinska oružana skupina Islamski džihad, uz posredovanje Egipta, proglasili su u nedjelju primirje.
Palestinski dužnosnici kazali su da su 44 osobe ubijene, među kojima 11 djece i četiri žene, a više od 350 palestinskih civila je ranjeno.
KRHKO PRIMIRJE
Slijedi još sukoba? Pod pritiskom Katara, UAE i Turske Hamas se drži dalje od sukoba
Od zemalja koje su normalizirale odnose s Izraelom, samo je Bahrein osudio tu zemlju, a UAE, Maroko i Sudan nisu
Još nema komentara
Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.