Sjeverna Koreja testira nuklearnu raketu. Ova može do SAD-a!
Japanski izvori tvrde kako Sjeverna Koreja još uvijek nema sposobnosti napraviti adekvatne nuklearne glave za te rakete
Komentari 15
"Pyongyang nije točno precizirao kad će test biti proveden, no SAD su već sada pozvale Sjevernu Koreju da odustane od najavljenog lansiranja." SAD bi imale pravo to tražiti kada bi uništile svoj ratni nuklearni potencial, ali ovako SAD nemaju nii najmanje pravo to tražiti od bilo koga. SAD su već odavno prevršile svaku mjeru u bezobraznosti i agresivnim ubilačkim akcijama "uvođenja demokracije" u zemlje koje se suprotstavljaju njihovoj pljačkaškoj politici. Da nije bilo krvavog igrokaza sa Irakom i mnogim drugim zemljama još bi čovjekl i razmislio, ali ovako SAD su jedina prijetnja svjetskom miru i to je danas valjda jasno i zadnjoj budali!
"nuklearna raketa" bi bila raketa na nuklearni pogon tj. raketa sa reaktorom kao pogonom. takva raketa bi mogla 5x obletit zemlju prije nego ti padne u dvorište. sreća pa to nema niko pa čak ni ameri
sve je to kinesko i tehnologija i pamet tj. sj.koreja je kineska produzena ruka i prilikom zadnjeg lansiranja ih se pozivalo da odustanu od lansiranja jer ce u protivnom bla,bla.. nista od toga,korejci ce okinuti i ovu sljedecu raketu kad budu mogli,ako nista drugo nego samo da pokazau da imaju necim uzvratit. osim toga veliki brat u pozadini ima koju tisucu raketica spremnih mozda ce se sj.koreja upotrijebit za false flag (sa kineske strane) da bi kina imala skuzu za ulet u japan ili filipine.. bit ce to zanimljivo pratiti hmm..
Nuklearni kapaciteti Sjeverne Koreje su veoma ograničeni jer ni Rusija ni Kina neće dozvoliti uporabu toga oružja u susjedstvu. Kako ni Amerikancima tako ni njima. Ali je moguće da je ta zemlja uspjela razviti priličan nuklearni arsenal. Spekuliralo se 2006. godine da imaju 10 N-glava i raketa koje mogu nositi te glave. Moguće da je taj broj već i utrostručen u zadnjih sedam godina. No u potencijalnom bratoubilačkom ratu između Koreja ratovale bi više mase a manje tehnika.
Poštovani, bilo bi umjesno povesti računa o stručnosti članaka. na ovaj način gubite na kredibilitetu a to je velika šteta. Članke s tehničkim sadržajima trebali bi pisati tehnički obrazovani ljudi ili u najmanju ruku proći stručnu provjeru. Naime, ne postoje nuklearne rakete. Raketa ima raketni pogon a on još nigdje nije na N gorivo. Ovdje je ispravno razgovarati o raketama koje nose N bojnu glavu. Što se tiče Sjeverne Koreje, njenom režimu se bliži kraj a koju će doći iznutra. nemoguće je voditi trku u naoružanju a da su ljudi istovremeno gladni. Nažalost nisu izvukli pouke iz propasti SSSR i "RATA ZVIJEZDA".
Sjeverna Koreja testira nuklearnu raketu. Ova može do SAD-a! A od SAD-a do njih preko 10.000 od SAD-a.... I tko je tu pametan ? Pitanje zašto bi dobričunu i demokrata SAD-a netko napucao dali imaju razloga ? Ne ili jeje ovo zadnje ne neispravno pa se zato ima straha ? Nisu li trebali Rusi odavno srediditi one u blizini koji su počeli da grade atomsko kao što je Izrael srušio atomsku centralu Sadamu a kasnije ga dao likvidirati od strane Amerike ? A kako izgleda spremaju se i Iranske a.centrale da bombaju !?
4.01.2013. u 09:24h irani. je napisao/la: Glavno je da su odusevljene izgladnjele mase po logorima slavile bucmastog vodju kada su saznale ovu "vijest". ------------------------------------ Upravu si ali recimo nebi li bile oduševljene izgladnjele mase da se čuje kupili nove vojnee avione da se branimo od Srbije ? Ili misliš Slovenije - bosna nam ne prijeti protiv nje nismo ni ratovali... Dakako niti sa Srbijom nikada u cijeloj povjesti ali to nije tema !
. Nadam se da se Ameri ne boje da ce ih S.K. napasti, nemaju nosaca aviona a ni Juznu K. udaljenu svega 100 m , ne bar sa ovom raketom. Oni koji bi to ucinili obrnuto nazalost moraju racunati da na Sjeveru K. ne zive Talibani .
Podzemni nuklearni test Sjeverne Koreje izazvao je blaži potres, ali treba naglasiti da je taj pokus imao snagu od svega 1,5-2 KT, a atomska bomba bačena na Hirošimu imala je razornu snagu 21 KT. E, sada pitanje je kolike su razorne moći sjevernokorejske bombe. Tko to zna. Mi možemo ovdje samo nagađati i nagađati. Jer se ne može uspoređivati podzemna pokusna nuklearna eksplozija i ona koja bi bila testirana negdje na otvorenom poligonu.
Napominjem da pišem o njihovim testovima 2006. i 2009. godine.
jadni oni...nemaju ni za rizu,a kamoli za atomsku,to je sve propaganda da bi ih se moglo srediti jednog dana kao sadama......no problem je sto im kinezi pomazu. a sto se tice njihove tehnologije....isto imaju kao slovenci gorenje/mehanicki strojevi...a ne digitalni
kao da su je istesali od drveta. zatim postavili na napuhanu foliju- gluma-transporter.
a kome sjeverna koreja prijeti? u zločinu protiv tog naroda sudjeluje i razvijeni svijet. narod je stalno pod sankcijama. kako da on ojača i suprotstavi se dinastiji? kad nema podrške izvana? i to one prave. kako to da ovaj razvijeni svijet, tzv. međunarodnu zajednicu (koju btw. tvori samo i jedino nato pakt) nije uzrujavalo kad se u tihom oceanu svakog tjedan par atomskih bombi bacalo? kolko ste tuna i ostalih riba iz čilea pojeli, a da nikad niste se upitali u kakvoj se vodi ta riba praćakala? i dandanas jedete ribe iz tog područja. što mislite, da el nino nosi samo kišu, ili sušu? on iz dubine mora podiže nešto malo jače. sjev koreja je sirotica, koju je najbolje ostaviti na miru, sve joj priznati, pustiti, i dati joj osjećaj ravnopravnosti. tek tada će oni oslabiti, kad njihovi generali budu putovali svijetom i kad ogreznu u ovozemaljske užitke. eto, čujem da možete s mobitelima tamo...
V.L ni je sve prenijo tacno,jer J.Koreja prejti dace i odgovoriti nuklernim oruzjem ako to uradi S.Koreja,znaci J.Koreja ima vec to naoruzanje,kakve su to kriterije,da jedni smiju posjedovati sve ,a drugi nista.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ne postoji nuklearna raketa ....ali postoji raketa koja moze nositi nuklearnu bojevu glavu! To je velika razlika!