Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Sinjski prosvjetari otkazali poslušnost Bulju: Jutros svi nastavnici u školu došli s maskama

Stožer civilne zaštite Grada Sinja u srijedu, na preporuku gradonačelnika Mire Bulja, donio je odluku kojom se preporučuje ukidanje nošenja maski za učenike, učitelje i nastavnike u sinjskim osnovnim i srednjim školama.
16. rujna 2021. u 09:30 92 komentara 10262 prikaza
Foto: PIXSELL

Učenici, učitelji i nastavnici osnovnih i srednjih škola u Sinju, unatoč preporuci sinjskog Stožera civilne zaštite o ukidanju mjere nošenja maski u školama, u četvrtak na nastavi u školskim učionicama obvezno nose maske.

"Oko 300 učenika i 25 nastavnika u Gimnaziji Dinka Šimunovića danas na nastavi nosi zaštitne maske, a takvo stanje je i u drugim  srednjim i osnovnim školama u  Sinju", rekao je Hini ravnatelj te gimnazije Tomislav Bilić.

Dodao je kako su se ravnatelji osnovnih i srednjih škola u Sinju u srijedu navečer međusobno konzultirali o obveznom nošenju maski za vrijeme nastave u školskim učionicama. Također je rekao kako je jedan učenik te Gimnazije pozitivan na COVID-19, a deset ih je u samoizolaciji jer su bili u kontaktu sa zaraženim.

Gradonačelnik Sinja, Miro Bulj na misi povodom blagdana Velike Gospe Bez maski u sinjskim školama Bulju odgovorili iz Županije zbog maski u školama: Ne pozna propise ili prikuplja političke poene

Stožer Civilne zaštite Grada Sinja je u srijedu, na preporuku gradonačelnika Mire Bulja, donio odluku kojom se preporučuje ukidanje nošenja maski za učenike, učitelje i nastavnike u sinjskim osnovnim i srednjim školama.

Bilić je u priopćenju na stranicama Gimnazije Dinka Šimunovića, unatoč takvoj preporuci Stožera civilne zaštite Grada Sinja, istaknuo kako su i dalje na snazi mjere o obveznom nošenju maski učenika i nastavnika tijekom nastave u učionicama.

"Ovim vas putem izvješćujem da su u našoj školi i dalje na snazi dosad važeće mjere, uključujući i nošenje maski, propisane od Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH", istaknuo je Bilić.

Dodao je da će eventualni prijedlog odluke o ukidanju ove mjere donijeti školski odbor, nakon što prikupi mišljenje Ministarstva znanosti i obrazovanja, Nastavnog vijeća, Vijeća roditelja i Vijeća učenika.

Obilježen blagdan Velike Gospe u Sinju MARINKO JURASIĆ Sinj je nakon Buljeva 'junačenja' postao žarište korone

"Zaključak upravljačkih tijela šalje se osnivaču te je tek nakon očitovanja osnivača i lokalnog Stožera moguće donijeti odluku o ukidanju mjere nošenja maski s kojom će na vrijeme biti upoznati svi dionici odgojno-obrazovnog procesa. Smatram da ćemo zajedničkom suradnjom nastavnika, roditelja, osnivača, lokalnog stožera i epidemiološke službe donijeti najbolju odluku u interesu svih naših učenika", navodi Bilić u priopćenju.

CVH
ON LINE PLATFORMA
Novo pametno rješenje, ma gdje god se nalazili
Huawei nova 9 SE
Foto-izazov
Znate li što je ekspozicijski trokut? Vrlo je bitan kada snimate fotografije
 • Važna obavijest

  Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
 • Vilim1:

  Ja mislio da poslije alke Sinj kao grad vise ne postoji.

 • Aartur:

  Više uopće nitko ni ne govori o dvojbenoj učinkovitosti maski u suzbijanju epidemije, sad su maske postale politički simbol i sredstvo pomoću kojeg političari huškaju ljude

 • Avatar Hazl113
  Hazl113:

  To nema nikakve veze. Bitno da je dozvolio rad bez maski, a to što ih oni nose, je njihova stvar, vjerojatno na nečiji nagovor, ili direktivu, ili ultimatum.