Šangaj će 2020. postati gigagrad u kojem će živjeti 170 milijuna ljudi
U megagradovima sve će više ljudi živjeti u manjim kućanstvima, zgrade će same proizvoditi struju, a radno mjesto i dom će se spojiti
Komentari 3
Dobar dan, trebate lektora?
Pa to baš i nije nešto privlačno..... Grad od 170 mil. st.? Možda, ali ne vjerujem, do 50 mil.mož da..... dalje ne vjerujem, takav mega sustav će se početi urušavati sam od sebe. Tokio nije sam s 38 mil...... To su Tokio i Jokohama zajedno + niz manjih naselja i gradića povezanih i jedan konglomerat. Stoga je pogrešno tako brojiti stanovnike jednoga grada. Daleko smo još od situacije od 38 milijuna za jedan grad.....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
"a radno mjesto i dom će se spojiti" Hoće reći da će kinezi i spavati na poslu jer im se brutalni kapitalist nakačio na grbaču. Europa se čim prije mora vratiti svojim korijenima, svojoj logici pa čak i svojoj vjeri. Crveni probisvjeti i banditi nisu nikom donijeli dobro (osim sebi).