SAD tvrdi: Kineski haker provalio je u sustave američkog ministarstva financija
Glasnogovornik kineskog veleposlanstva u Washingtonu je za BBC News rekao da su optužbe dio "klevetničkog napada" koji se izvodi "bez ikakvog činjeničnog temelja"
Komentari 1
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
informatički nepismena nacija je ranjiva. kad su koristili kaspersky antivirus imali su pravu zaštitu, sad su prepušteni domaćim rješenjima, pa eto... ali upad u te sustave je moguć jer sve američke kompanije moraju ostavili backdoor za američke službe, kako bio ne mogle pratiti koga i kad žele. zato ih smeta huawei jer on to ne dopušta. paradoksalno huawei nije dopustio amerima da špijuniraju svoje građane. to je istina, sve ostalo su spinovi. ja bih se zapitao o novcu koji se građanima uzima i plaća zaštitu koja i nije zaštita. a što su ukrali hakeri? ili vidjeli? nešto što assange nije objavio, ili snowden pričao?