Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 5
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Piše Marijana Grbeša
Povratak na članak

Raspadanje američkog mita pred očima svijeta

Bildanju imidža Amerike kao svjetskog superheroja snažno je pridonijela komunikacijska industrija, a pogotovo industrija zabave na čelu s Hollywoodom koji je svojim "stepfordskim" prikazima američkog načina života, promocijom američkih vrijednosti i zavodljivim popkulturnim proizvodima i simbolima pokorio cijeli svijet.

Komentari 29

MA
markecb
23:19 28.05.2022.

I dalje velika zemlja samo je fokus medija na tragične događaje i stvara sliku nesigurnosti.

VL
Avatar Cantor
Cantor
05:41 29.05.2022.

”Opravdana borba progresivaca”. I svi problemi su počeli sa Trumpom. Tu je udaren ideološki okvir članka. Tako da bude savršeno jasno gdje su granice. Kao prvo progresivci JESU problem. Njihova „borba” je marš dekadencije i društvene entropije. Moralnog i društvenog taloga i mulja. Trump je obična očajnička reakcija društva na takvo stanje. Sa svim posljedicama kakve te očajničke reakcije donose. A što se oružja tiče, amerika nije bila ništa manje naoružana 1950-tih, za vrijeme Josepha McCarthya. Samo tada nije bilo BLM pokreta, ilegalni useljenici nisu tražili svoja „prava”. Kada je crnac silovao bijelkinju ili napao bijelca (što se vrlo rijetko događalo a sada je pravilo) pravda je bila brza i efikasna dok se danas od istoga radi žrtvu društvenih nepravdi. Bijeli muškarac je bio hranitelj obitelji i svojim radom i pameću stvorio je blagostanje koje danas svim silama progresivci žele uništiti. AOC ne bi mogla postati senatorica nego bi posluživala piće u nekakvom poluilegalnom baru i za par dolara povremeno „zadovoljavala” pripite goste u pozadinskim prostorijama. Dakle, sve u skladu sa svojim sposobnostima. Teško ue to shvatiti nekome odraslome u ropskom mentalitetu u zemlji u kojoj braniteljima oduzimaju neprijavljeno zračno „oružje”...

VL
IP
info_punkt
00:02 29.05.2022.

preko 80% američkog stanovništva krpa kraj s krajem, žive od plaće do plaće prezaduženi na kreditnim karticama. To je pasji život, nije ni čudo da se svaki drugi dan poubijaju.

VL
DU
Deleted user
08:08 29.05.2022.

Na renomiranoj Shanghai listi najboljih svjetskih univerziteta za prošlu godinu čak osam dolazi iz Amerike i dva iz VB! I tako je svake godine! To puno govori o propasti zapadnoga svijeta.

VL
Avatar nekakav
nekakav
07:01 29.05.2022.

Amerika, tj usa, je sila u opadanju. Činjenica. Udio u svjetskoj ekonomiji im se smanjuje, kao i eu, udio dolara opada. U povijesti nije zabilježeno da je ijedna sila uspjela preokrenuti trend kad je započeo. Američki proračun je nešto veći od 5000 mlrd dolara, od čega je za vojsku planieano skoro 900,plus da na kojekakve obrambene aktivnosti dodatno u proračunu na raznim pozicijama skrivaju i do 200 mlrd. Nacija koja na ratovanje, oružbe, vojsku, izdvaja 20% proračuna, je osuđena na propast.

VL
CE
centirion
05:23 29.05.2022.

Toliko svi pljuju po Americi, samo se malo tko odande vratio ! Muka mi je od ovih komšija. Idite u svoju bajnu Rusiju i Srbiju koju toliko volite!

VL
SE
serđo12
23:49 28.05.2022.

Lijepa zemlja gdje mladi ne mogu popit pivo , ali mogu kupit pištolj ! Osam puta manja od Kine , a pedeset puta više beskućnika !

VL
Avatar Vuca
Vuca
06:50 29.05.2022.

Amerika i zapad djeluju poput amebe, polako ali sigurno bez obzira žderu sve pred sobom.

VL
DU
Deleted user
05:45 29.05.2022.

Takav članak se smije napisati i objaviti ovdje?! Mijenja li se klima izvještavanja? Bravo VL, bravo.

VL
Avatar NasaPosla
NasaPosla
08:58 29.05.2022.

Partizani,kao i uvijek po svom.Prije više od 50 godina su nam iznosili parole:"Amerika i Engleska,bit će zemlja proleterska".

VL
VA
vadis1
13:15 29.05.2022.

VL brise moje komentare. Ne mozete vi brisanjem komentara promijeniti da je Amerika najveca supersila u svakom pogledu koja ce dugo i dugo trajati.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.