'Proleteri svih zemalja, ujedinite se' nije dovelo do diktature proletarijata, nego do diktature kapitala
U sjeni histerije kapital se osjeća ugodno, a vlast prirodno. Zato u Gazi i Izraelu ginu djeca, u Ukrajini traje zaboravljeni rat
Komentari 4
Ha, ha, ha, odličan naslov, očito smo kao ljudska rasa izuzetno lako manipulirani. Sve lakše i idu sve gora vremena, doista ne bih htio biti mlad danas.
Ljudi su najdresiranije životinje. To počine gotovo činom rođenja, nastavlja se u obitelji, a onda kreće u široj zajednici. Naravno, svaka država pomno pazi na karakter same dresure. Dresuru provode vladajuće elite, političke, ekonomske, kulturne, akademske, religiozne....Bitno je da se sačuva ustroj društva koje su te elite uspostavile. Tako se perpetuira postojeći društveno ekonomski model, koji odgovara manjini, a koji većina zdušno prihvaća, potpuno nesvjesna da radi na štetu vlastitih interesa. Meni je bilo gotovo groteskno, promatrati ljude 90-ih godina koji su se zdušno zalagali za ukidanje stečenih radničkih prava, naivno vjerujući da će se za njihova prava zalagati kapitalisti. A njima je jedino stalo do maksimalizacije profita, pod bilo koju cijenu.
Ah svašta, problem uvijek nastaje kada nestane tuđeg novca za trošenje. To se desilo u komunizmu, to se dešava u pretjerano socijalnim društvima kakva je postala EU, gdje se enormni novci troše na civilno društvo i socijalu... Nemamo niti približno dovoljan standard za tako nešto, vidi se po tome da se sve što donosi novce izbacilo iz EU-a negdje drugdje gdje može egzistirati. Sada se troše interni resursi, iliti osiromašuju se građani da bi ti proračunaski paraziti mogli i dalje egzistirati. Da ne pričamo o tome kako se konstantno izmišljaju neki novi nameti samo zato da te strukture mogu i dalje rasti, da umjetno dobiju svoj smisao... Čim se makne od onoga - troši se koliko se zaradi, tj. kada politika, a ne gospodarstvo, odlučuje kome će se dati, kreću problemi. Sada smo u fazi gdje se samo gleda kako, kome i koliko uzeti...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne mogu gerovci bez svojih idola "proletera".