Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 0
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
OSAM ORUŽANIH SUSTAVA

Procurio interni dokument Bundeswehra: Objavljeni zabrinjavajući podaci o korištenju njemačkog oružja u Ukrajini

15.04.2025.
u 17:37
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Budući da su brojne zapadne države posljednjih godina isporučivale različitu opremu, ukrajinske oružane snage su prisiljene znatno improvizirati

Interni dokument njemačkog Bundeswera, koji je procurio u njemačke medije, pokazuje kako je iskustvo Ukrajine s njemačkim oružjem mješovito. Postoje veliki problemi s modernom opremom, dok su se bolje pokazali stariji modeli oklopnih vozila. Problem su rezervni dijelovi, nedostatak brze mogućnosti popravka oštećene opreme te standardna njemačka birokracija. Dokument je nastao s predavanja vojnog atašea njemačkog veleposlanstva u Kijevu u dočasničkoj školi njemačke vojske u Delitzschu, Saska. Dana 30. siječnja ove godine pred oko 200 vojnika diplomat Bundeswehra govorio je o iskustvima Ukrajine u borbi protiv ruskih oružanih snaga te je izvijestio o onome što je naučio u Ukrajini o ruskom stilu borbe. Govorio je o "nezamislivim žrtvama" ruskih vojnika, sveprisutnom ratu dronovima i izazovima logistike i medicinske skrbi na ukrajinskoj fronti. Prema onome što donose njemački mediji ataše je iznenađujuće jasno i prilično nediplomatski opisao i iskustva Ukrajinaca s njemačkom vojnom opremom posljednjih godina.

Ključne riječi

Komentara 10

LI
libar
12:26 16.04.2025.

Bitno je samo je Njemačka, a i EU, konačno shvatila da je samo jaka vojna sila jamac mira i izbjegavanja rata! Dugo je trebalo, ali konačno smo došli do toga

MM
MM
12:28 16.04.2025.

Njemačka je predugo spavala i snivala san o miru dok je sisala ruske energente...sad je došlo vrijeme buđenja....pomalo bolno kad shvatiš da si od nekadašnje vojne velesile postao paradna vojska, ali Njemačka ima znanja i sredstava to brzo preokrenuti

RA
rapid
12:29 16.04.2025.

vojno jaka Njemačka postaje jamac mira u EU....zanimljiv preokret

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata