Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 48
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
TEŠKA NESREĆA

Tragedija u Puli: Preminula pješakinja na koju je naletio autobus

policija
Ivo Cagalj/PIXSELL/Ilustracija
10.07.2025.
u 17:09

Protiv vozača autobusa se zbog kaznenog djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu podnosi kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu u redovnom postupku

Osamdesetšestogodišnjakinja iz Pule preminula je u četvrtak u pulskoj bolnici od posljedica ozljeda koje je zadobila u utorak u teškoj prometnoj nesreći kada je na nju naletio autobus Pulaprometa, izvijestila je istarska policija. Nesreća se dogodila u utorak u 19.40 sati u gradskoj četvri Veruda u Puli kada je 49-godišnjak upravljajući autobusom "Pulaprometa" kolnikom Tomasinijeve ulice, dolaskom do raskrižja s ulicom Veruda, započeo skretati ulijevo bez da se pješačkom prijelazu približavao dovoljnom sigurnosnom brzinom te je udario u 86-godišnju pješakinju koja je prelazila preko pješačkog prijelaza. Pješakinja je teško ozlijeđena te je zadržana na liječenju u pulskoj bolnici gdje je jutros preminula. 

Protiv vozača autobusa se zbog kaznenog djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu podnosi kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu u redovnom postupku. "S dubokim žaljenjem obavještavamo javnost da je utorak navečer u prometnoj nesreći u kojoj je sudjelovao autobus Pulaprometa, došlo do teškog stradavanja pješakinje. Nesreća se dogodila tijekom redovne vožnje jednog od naših autobusa, u ulici Veruda. Unatoč brzoj reakciji hitne pomoći i naporima liječnika u pulskoj bolnici s dubokom tugom potvrđujemo da je pješakinja, nažalost, preminula",  priopćili su iz Pulaprometa. Naglasili su i da ta prijevoznička tvrtka u potpunosti surađuje s nadležnim tijelima u cilju potpunog razjašnjenja okolnosti tragične nesreće.

FOTO Ruglo u središtu grada, vlasnik je sada postavio ultimatum: 'Imate rok do 15. srpnja'
policija
1/13
Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata