Pravobraniteljica: Štrajkom je povrijeđeno pravo djece na redovno obrazovanje
Djeca su izgubila kontinuitet, u znatnoj mjeri je poremećen ritam ostvarivanja nastavih dana, djeca će morati nadoknađivati izgubljene dane, istaknula je Pirnat Dragičević
Komentari 10
Pa da li itko misli da je njima stalo do djece, ovo je sramotno ponašanje učitelja koji gledaju samo svoju korist. Pa većina Visoko obrazovanih ljudi kod privatnika bi sutra potpisali njihove plaće i radno vrijeme.
Povrijedila si i ti dostojanstvo nastavnika. Jutros ti je bilo važnije biti na TV nego na sastanku u MZO-u. Mogla si stići da si htjela. Ti si još jedan nepotreban lik u obrani i promociji sebe i svoje funkcije.
Pravobranitelji su sami sebi svrha!
Ako je istina što kažete, na koji način da se učitelj izbori za plaću? Ako zabranimo štrajk hoće li to biti kršenje učiteljevog prava? Kolika je plaća učitelju dovoljna? Kako ste došli do tog zaključka? Koliko vas, pravobraniteljice, plaćaju daa jednom u 25 dana (koliko traje štrajk) date izjavu u vidu rečenice od osam riječi?
I ti si nepotrebna jer ništa ne radiš niti imaš ovlasti.Molim da objavite koliko dotična ima plaću i koliko ima zapialenih u njezinom uredu sa kojim primanjima i sve će biti jasno.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Svojim ponašanjem sindikati i učitelji su pokazali da su im učenici, naša djeca zadnja briga. Ovo već prelazi u politikantstvo jer se otovreno poistovjećuju sa levima, komunjarama. Hitno treba uredba o radnoj obvezi, a tko je nepoštje izvanredni otkaz.