Papina poruka: Mir molimo za ovaj svijet podvrgnut trgovcima oružjem
Od uskrsloga Gospodina ponizno molimo milost da ne podlegnemo oholosti koja raspiruje nasilje i rat, već da imamo poniznu hrabrost za traženje oproštenja i moljenje mira. Molimo Isusa, pobjednika nad smrću, da ublaži patnje tolike naše braće i sestara, koji su progonjeni radi Njegova imena, kao i svih onih koji nepravedno trpe nepravdu kao posljedicu trenutačnih sukoba i nasilja, istaknuo je Papa.
Komentari 8
bravo Franjo, prekrasna poruka,dosta je bilo zveckanja oružjem
Hrvatska, i svi drugi, se hvali rastom izvoza oružja!? Gdje? tabu tema u svim zemljama
papa o miru a neki naši popovi zveckaju oružjem
Jednostavno ne razumijem poruke o poniznosti, pomaganjima i miru, o skromnosti i neumjerenosti s oltara prekrivenim zlatom, od svecenika ogrezlih u bogatstvo, koji se vise bave politikom i bankarstvom i zgrtanju novaca i nekretnina nego se brinu o potrebitima....valjda je iz kuca oblozenih onixom svijet drukcije mjesto.....sve vise i vise sam siguran da je Ivan u svom Otkrivenju opisao sve crkve podlozne idolopoklonstvu i materijalnom poput rkt i nazvao ih velikom bludnicom koja zavodi narode....
Nebi se baš reklo da se Papine poruke puno ljudi drži kada se pogleda stanje u svijetu i ljudi
papa o miru i ljubavi bez da je spomenuo kako Pax-Bank, banka KC-a i Caritasa, koja promovira eticko ulaganje novca u skladu s naukom Katolicke Crkve, se nedavno nasla u neobranom grozdju nakon sto je njemacki Der Spiegel otkrio kako je ova banka ulozila u British Arms Company (BAE), tocnije, u najveceg britanskog proizvodjaca oruzja, Sretan vam Uskrs jagnjad ili janjad.
Možda je papa ipak trebao nastaviti slati poruke ljudima na njihovom nacionalnom jeziku ali ovaj papa to ne čini, možd bi ga ljudi bolje razumjeli....ili ne.... ;)
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Puno drzava imaju uprljane ruke,najveci izvoznici oruzja se zna a medu njima su i oni koji su navodno neutralni, uzas i stid me je da i mi u tome sudjeljujemo.