Poražavajući podaci Eurostata: Hrvatska ima najveći rast cijena kvadrata u EU u drugom tromjesečju
Stambeni prostor pojeftinio je u devet zemalja, a najviše u Njemačkoj, za 9,9 posto i Danskoj, za 7,9 posto
Komentari 12
Hahaha, uvijek se nađe nešto poražavajuće kod nas. Ili su cijene poražavajuće visoke ili poražavajuće niske. Poražavajuće je da tržište tj potražnja pravi cijenu. Bez potražnje cijena pada, zar ne.
Hrvatska i njeni građani već su preopterećeni s visokim porezima i nametima, radi čega imamo male plaće i skupe cijene izgleda. Znači nemamo pristojne plaće, mirovine, nemamo ušteđevine izuzev pojedinaca, imamo skup život, ne putujemo i sad izgleda neki bi nakon izbora uveli porez na ono jedino malo što imamo, a to je naše domove i učiniti nas podstanarima u vlastitom domu i uvijek korak do beskučništva. To je ključno pitanje ovih izbora na koje trebaju odgovoriti svi kandidati, a ne prebacivati temu. Da npr. prvo probaju smanjiti preveliki državni aparat i rashode. I da nisu subvencije za stanove izgleda digle cijene!?
Red negative, red bulumente s istoka, pa žalopojke kako država uzima puno poreza i da to treba smanjiti, ali u isto vrijeme omogužiti sve besplatno. Drugovi, tržišna ekonomija je nešto drugo.
Prestani te više sramoti mo se u svemu a mogli bi se i nasukat da nebi mogli prodat. Što nudimo u Zagrebu kupcima Kafiće disu Bazeni disu saune disu sportski centri itd. užas narod
Rast cijena nekretnina je samo u nekim dijelovima HR, dok je u nekim pad toliki da nije za povjerovati. Novo izgrađene kuće u Gunji su na prodaju za 10000 eura!!! Deset tisuća.
Rast cijena nema veze sa mozgom. Cijene u HR se ne odreduju trzistem i potraznjom vec nasumicnim odredjivanje pa ko kupi kupi. Ako vec posezete za ekonomskim statistikama, vec prosle godine u odnosu na 2021 pala je potraznja za 20% do 30%. Ako je potraznja pala, sto bi trebalo biti sa cijenama? Trebale bi ici gore? hahaha, e moji Hrvati da ne kupujete diplome vec nesto i zelite nauciti ne bi pisali ovo sto pisete.
Novogradnje u Zagrebu, unatoč "statistikama" nema ispod 3000e/m2. Istodobno prosječna plaća je tek nešto iznad 1000 e. Znači cca 3 prosječne plaće za 1 m2 dok je taj omjer u drugim EU članicama bitno povoljniji (najmanje duplo) za nekoga tko si želi osigurati vlastiti dom. Do the math
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Rast cjena kvadrata u Usa znaci da to podrucje gdje se to desava napreduje.