Plenković: Ispunili smo naše izborno obećanje, brzo ćemo se navići na novi režim
Premijer Plenković nakon sjednice HDZ-a komentirao je prvu neradnu nedjelju, ali i štrajk službenika zaposlenih na hrvatskim sudovima
Komentari 32
Zabrana rada nedjeljom je najgori zakon koji je ova vlada donijela, a ideja da će se ljudi navići stoji i u Somaliji postoji poduzetništvo i funkcionira privatni sektor, makar ne funkcionira država. Tako da ne sumnjam da će se "navići", ali u okolici Zagreba znam barem 2 šoping centra koji će sigurno propasti (tamo prema Krapini), a i ono s namještajem će imati manji promet... Drugi problem je da dijeli šakom i kapom javnim strukturama, a one sve gore, neefikasnije i besmislenije. Evo zovem sud zašto nije zatvorio tvrtku koja je već 5 godina neaktivna, kažu mi radi štrajka. Zar su u štrajku već 5 godina? Kolega mi ima dvije tvrtke koje je likvidirao pred više od 10 godina, još nisu zatvorene, fali potpis referenta na sudu. Znači da zapravo štrajkaju i više od 10 godina...
Sjedi, 5
Neradna nedjelja je dobra demografska mjera.
Nadam se da će ispuniti i obećanje da će sasjeći korupciju, nepotizam i kriminal u vlastitoj stranci !
Jad i bijeda,dok Nijemci raspravljaju o četiri radna dana u tjednu kod iste plače,AP raspravlja o radnim Nedjelama.
Prava riječ, režim!
Moje oruzje nebute dobili. Jer ak pokupite oruzje od gradjane samo kriminalci I policija ce ga imati. Uz to da je I napadac iz Trogira bivsi policajac, ubojica iz slucaju na zagrebackom sudu policajac, ubojica s parkiralista Doma Sportova policajac...Bit cemo na milosti onih koji vole pucati.
OK, shvatili smo, pridruživanje EU je daleko najveći uspjeh Hrvatske od kada je samostalna država.
Zanimljiv izbor riječi: "režim" neradne nedjelje. A kada bi se zabranio i rad još i subotom i petkom, sve bi se kupovanje moglo obaviti u samo četiri dana u tjednu. Pa još da se radno vrijeme ograniči na osam sati na dan, gdje ćeš bolje! Imali bismo samo 32 radna sata u trgovinama na tjedan, mi zaposleni slali bismo djecu i umirovljenike na nam obavljaju kupovinu dok smo na poslu, a statistika bi pokazala visok stupanj kupovanja u ta četiri dana. Bravo.
Bilo je pomalo nadrealno na tržnici u nedjelju vidjeti štandove pune a pekarnice i mesnice sve zatvorene. Koliko je to (be)smisleno ocijenit će ustavni sud. A šverceri cigaretama rade punom parom kao da su oni vlast. Možda i jesu. To je hadezeovska licemjerna Hrvatska.
"Siguran sam da ćemo se vrlo brzo navići na novi režim - rekao je Plenković." Na rezim neradnih Nedjelja cemo se nekako i navici, ali kako se navici na njegov i HDZ rezim?
Halo,hrvatska narodna banka i hrvatska vlada, gdje je nestalo 25 mlrd deviznih rezerva koje smo imali prije ulasko u euro, a sada nemamo ? Država ne radi u interesu građana, država je obična mafijaška organizacija koja je opljačkala devizne rezerve HNB-a od 25 mlrd € i predala u ECB,,,vidi blog Ante Samodola
Toliko te ne volim da ti želim zlo
Hmmm... a zašto vlastita pravila ne primjenjuje i na sebe ???
Plenković Hrvate želi uvjerit da na Zapadu postoji nešto što se zove "besplatan ručak"? Veliki se uvijek naplate.Kao što će i uljuđeni poliglota AP otić u institucije EU,kad završi s Hrvatskom. Evo nas u Hercegovini konkretno zanima zašto Zagreb opet "stišće" Čovića i mora li južna plinska interkonekcija nužno bit američki LNG? Što ako naši prijatelji iz Izraela imaju svoj interes ,domaći kapital?Zašto Koridić,a ne tvrđa struja? Kako odjednom da zaboravimo podršku Ruske Federacije konstitutivnosti Hrvata kroz sve ove godine nepravde PIC-a?
Počeo je učestalo koristiti pojmove ravnoteža i uravnoteženo umjesto balans i balansiranje. Barem to.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bravo gospodine Plenković, bravo i već se unaprijed radujem još jednom mandatu na slijedećim parlamentarnim izborima. Da sve dobro radite u interesu Republike Hrvatske vidljivo je već iz činjenice kako kriktanje i galama na vas slijedi uvijek bez ijednog argumenta. Kada to tako rade - onda ste na ispravnom putu! I vi i jedina državotovna stranka u Hrvata, naš HDZ!