Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 4
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
INTERVJU ZA FINANCIAL TIMES
Povratak na članak

Plenković Europskoj uniji: Gubitak stanovništva je egzistencijalan problem

"Gubimo gradove s 15.000 i 16.000 stanovnika godišnje samo činjenicom što umre 15.000 ili 16.000 ljudi više nego što ih se rodi. To je puno za zemlju koja ima oko četiri milijuna stanovnika, zar ne? Također, sada imamo i slobodu kretanja", dodao je hrvatski premijer.

Komentari 7

MA
marijaqwer
17:32 30.12.2019.

Ništa nije poduzeto za zadržavanje ljudi. Ključno je skinuti sa grbače mnoštvo uhljeba koji žive na račun radnika. Znači smanjiti poreze i povećati dječiji dodatak na 1000 kn po djetetu . Cijeli sustav prilagoditi da služi obiteljima sa djecom - od prilagodbe radnog vremena škole, vrtića, liječnika, do dostupnosti vrtića , škola i drugih ustanova za svu djecu. Sve ostalo je demagogija i varanje ljudi. A krajnji rezultat je iseljavanje i po tome se vidi da se ništa ne poduzima.

VL
Avatar neidemdalje
neidemdalje
19:28 30.12.2019.

ako jedan zaposleni mora uzdržavati jednog uhljeba, jednog umirovljenika i jednog nezaposlenog onda ne može othraniti još dvoje , troje djece ...nakon što je država opljačkana najviše od strane krimalne domoljubne stranke sad se njen predsjednik sjetio da bi mogla stara evrope uskočiti u pomoć...

VL
BE
berija
19:34 30.12.2019.

Dragi moj Andrej, ja sam otišao da ne postanem jedan od 300 tisuća blokiranih. Privatni sektor može mrtvo hladno povećati plaće zaposlenicima a da to ne osjeti. Vlasnici bi trebali umjesto svojoj tulavoj dječici kojoj na Vernu kupuju diplome upravljanje dati onima koji to znaju i tako povećati produktivnost i eto love. Ali, kakvi očevi, takva djeca.

VL
VA
Vagabundo
17:31 30.12.2019.

Veliki plus je što je naša Dubravka Šuica dobila odbor za demokraciju i demografiju

VL
LU
Lui
17:29 30.12.2019.

Hrvatsko predsjedanje EU-om je prilika za intenzivnijim radom na ovom gorucem problemu

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.