Plan ukrajinskog generala iznenadio je Ruse, ali i njegove vlastite trupe: 'Bio sam šokiran, pitao sam se kamo mi to idemo'
General Oleksandr Sirski najavio je na tajnom sastanku krajem srpnja da će ukrajinska vojska preokrenuti tijek rata pokretanjem prve velike invazije na Rusiju od Drugog svjetskog rata.
Komentari 31
Mir što prije.
Iznenadili su ih nema šta,tako da su se nakon 2,5 godine rata oprostili od Donjecka.
Na istoku, koji vi ne vidite, postoje uvjerenja da je napad na Kursk kompletno organizirala Amerika. Postoje indicije da su Rusi pustili Ukrajince da udju u nebranjeno podrucje sa ciljem da ubrzaju kraj rata:-)
Nikad neću shvatiti da javno najavljuješ buduće vojne planove...to je kao da autom bježiš policiji koja te goni odmah iza tebe ... i redovito na svakom križanju daješ žmigavac (lijevo/desno) dok ti je potjera za leđima?!?
Koji to 100 gradova bijedno potplaceno piskaralo?
i jeste preokrenula,tako sto je ubrzala rusko osvajanje ukrajine. cela ukrajina je pred slomom,potez ocajnika
U članku piše da se Ukrajina bori protiv znatno jačeg neprijatelja. Iza Ukrajine stoji 7 najbogatijih država u svijetu i cijeli NATO savez. Svi znamo da je u ovom sukobu Rusija znatno slabija. Svako malo čitam komentare kako u Rusijiji 70% stanovništva nema wc u kući već na polju i sada mi netko piše da je Rusija znatno jača. 🧐
Litos ja napa osinjak. Nikad ponovo. Guja natekla ka tikva.
"prve velike invazije na Rusiju od Drugog svjetskog rata"...malo sutra. Pa zar niste napisali da je to bila strateska greska jer su se trupe izvlukle iz Donetskoj oblasti ?.Sve skupa, neto ucinak je negativan koliko mi se cini.
Plan je bio na nivou gibanice.
Ukrajina, ukrajinci - misli se na VLAST i TAJKUNE, one koji se brzo bogate, a svi su pod upravom SAD-a koja nudi ”american dream”, odnosno danas ”Europa dream”. Ima onih koji ne vjeruju u kolonizatorsku propagandu, a takvi se oznacavaju kao - neprijatelji demokracije.
mislim da zapad ukrajini prodaje oružje i to skupo
U slučaju zamrzavanja sukoba, Rusima odgovara da zadrźe okupirane teritorije i prepuste Ukrajini ono sto su okupirali u Rusiji ,jer im je Krim i kopneni pristup Krimu mnogo važniji od Kurska. Izgleda da sve ide u tom pravcu.
Već kada se nudilo zašto ne uzeti.
General i prije svega gospodin Sirski kao etnički Rus pokazuje kako se voli i brani svoja domovina.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nije obavjestio Amere, malo morgen. Bez američke obavještajne i satelitske pomoći, ništa od tog ne bi bilo moguće.