Plaća od 5000 eura, ali šef tvrtke ne može pronaći radnike: 'Dobro je da imaju završen studij, ali to nije neophodno'
Kvaliteta kandidata često je problem, kaže osnivač i direktor tvrtke za kibernetičku sigurnost. Dodaje da 90 posto koristi samo ChatGPT.
Komentari 9
To su neostine, IT je u slobodnom padu, potražnja pala 90% a programeri ne mogu naći posao pa prelaze na lošija radna mjesta
Ako bek igra napadača, tome nije kriv ni bek, ni napadač. Kriv je vlasnik, pa onda sportski direktor... Može bit nesrića, a može i škrtost, glupost, neimaština, itd,itd...
Oduvijek je u branši bilo: svi traže senior programere koji ne trebaju mentora već donose znanje u firmu. Drugo pitanje je kako ga platiti kao juniora.
ako ne možeš naći šljakera - to znači samo jedno - da nudiš premalu plaću. nije uopće bitno kako cifra ZVUČI - 50... 70 ili 150 tisuća godišnje. nekome je 50 somova vauuuuu, ali ako je potražnja za nekim zanimanjem velika - mora i cifra biti velika. ako na tržištu nema baš puno dobrih progamera, onda takvi mogu tražiti cifru od koje se blagajnici u konzumu zavrti u glavi.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ChatGPT je alat budućnosti (sadašnjosti?) i od toga se pobjeći ne može. Kao i do sada, odgovornost da se rješenje usporedi sa klijentovim željama (koje često nisu niti jasno definirane) leži na homo (više ili manje) sapiensu. Ali ako niti taj primjerak ljudskog roda ne zna što klijent treba i zašto, ChatGPT neće puno pomoći. Važno je napomenuti da menadžeri ne žele pisati kod ni pod razno, taman da im ga napiše najbolji AI model - ljudski faktor u njima navodi ih na apsolutno gađenje. Posljedica - geekovi će i dalje raditi što rade, ali s puno više slobodnog vremena, jer nisu toliko bedasti da ubrzanje dobiveno alatima prebace u korist poslodavca. Doslovce su u sukobu interesa.