Pitanje nije možemo li vojno pobijediti Rusiju, već što sa Zapadom nakon rata
Zapad trenutačno može mobilizirati manje od 100 tisuća obučenih vojnika, a treba ih najmanje pet puta više, dok Rusija već godinu dana radi na obuci svog rezervnog sastava
Komentari 24
Zapad je vojno i ekonomski nepobjediv u današnjim odnosima snaga. Međutim, Zapad nema natalitet, moralno i ljudski uništava samog sebe. Nitko ga neće pobijediti izvana. Urušiti će se sve iznutra poput drugih velikih imperija ili saveza u povijesti.
Nije u pitanju samo broj. Treba imati cojones.
Zapad ima novce i tehnologiju, ali nema nagon za preživljavanjem kao arapi i azijati.
Cuj manje od 100 000 vojnika? Pa samo specijalne policije je dva puta toliko u Europi sto javne, a sto tajne.
Treba oformiti i obuciti EU vojsku koja ce biti garant mira,organizirati proizvodnju svog moguceg oruzja, pa ce nestati i onih gladnih tuđih teritorija.
Kad bi se NATO uključio u ukrajinski sukob uključila bi se i Kina,Sjeverna Koreja,Iran.To su zemlje koje graniče s Rusijom i mogu brzo rasporedit 6 milijuna aktivnih vojnika,desetke tisuća artiljerijskih cijevi.Rusija i Kina zajedno imaju dva puta više vojnih brodova i podmornica od SAD-a.Ruske zračne snage deset puta su veće od njemačkih i britanskih zajedno. Samo Francuska i Poljska imaju ozbiljnije vojske u Europi.Takav rat značio bi nestanak naše civilizacije,potpun slom zapadne kulture.Da ne spominjemo kako bi sukob takvih dimenzija već u prvom tjednu prerastao u sveopće nuklearno uništenje. Koliko je Zapadnjaka uopće spremno slijedit svoje vođe i ginut za liberalnu demokraciju i interese bogatih elita? Ja prvi nisam.
Tko smo to "mi"?
Uz ovakve ilegalne migracije,moralni raspad Zapada,socijalnu nesigurnost,narušavanje radničkih prava,kvalitete života samo bi bolesnici uzeli puške u ime Brisela i Washingtona. Ako bi taj dan došao mi smo ti kojih se trebaju bojat,ne Rusi.
Obzirom da su zapadni vojni budgete bar 10 puta veci od ruskog, malo mi je tesko vidjeti da je Zapad razoružan. Pa smo amerivcka Air Forse ima preko 12000 najmodernijih aviona,sto bas nije za zanemariti.
Rusiju se ne može pobijediti! Zapad ako hitro ne stane i vrati se u svoje granice,gubi i ekonomski od istoka..pokrenuo je pandorinu kutiju..
E moj rusofilu Ristiću, po tebi, Rusi su već u Kijevu (a "svega" nakon godinu i pol rata. A imaju pod oružjem preko milijun vojnika, protiv višestruko manjeg broja ukrajinskih vojnika. Kad bi se u rat uključila napr samo Poljska, konvencionalni rat bi bio brzo gotov. Nažalost, Rusi raspolažu nuklearnim naoružanjem i to im je jedini način da odvraćaju Zapad od ozbiljnog odgovora.
Putin je prvo uništio sve urajinsko oružje i pametno dopušta da sada nato malo pomalo ubacuje svoje zalihe kada i to sve uništi (uskoro) će reći drugovi a šta ćemo sada kad sam vas sve demilitarizirao ...
Wehrmacht će pobjediti. Usa je out. Gdje je zlato.
Ma možeš mislit..Zapad da se uključi zgazio bi Rusiju za tren. Rusi zapeli kod Bahmuta a vidjeli se u Lisabonu.
Davno i ja tako mislim
Ne treba se zabrinjavati za zapad jer zapad ne moze niko pobjediti.Zapad to smo svi mi slobodni demokratski svijet iza kojeg stoji USA.🤠
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Konačno netko razuman! Zapad je kombinacija imigranata koje boli k za Zapad te izgubljenih lgbtq+ koje baš briga za bilo ßto. Civilizacija u odumiranju.