Pentagon primijetio zabrinjavajuće aktivnosti na Arktiku: 'Sve je puno vojske, aktivirane su stotine baza iz SSSR-a'
Rusija je na Arktiku ponovno aktivirala stotine vojnih lokacija iz sovjetskog doba. Kina, koja se proglasila zemljom "bliskom Arktiku", tamo ima ambicije izgradnje "polarnog Puta svile".
Komentari 9
a ovi planiraju demobilizaciju svoje vojske pa su zabrinuti.povjest se vrti u krug
Rusima bi bilo bolje, da izgrade stanovnicima iz njihovih južnih provincija WC-e i druge potrebne sanitarije, nego igrarije na sjeveru. Pitanje je dokle će se "provincijalci" zadovoljavati samo sa kruhom i votkom i čekati na poziv za okončanje njihovog bijednog života u nekoj od "specijalnih operacija".
Rusija i Kina žele ostati u igri pojačati svoje pozicije pogotovo Rusija rat u Ukrajini če završiti za Rusiju bi značio pad ekonomskog prosperiteta koji je pojačan zbog rata ..
Zašto nikad nije zabrinjavajuće kad Amerikanci negdje gomilaju svoje trupe?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Rusija i Kina sa nekim zemljama u okruženju su puno opasniji i jači protivnik od Varšavskog pakta gdje se okupirani narodi ne bi borili. Zapad sad ima protiv sebe četiri nuklearne sile, ako dodamo Iran i S.Koreju. To je zabrinjavajuće. Rusija je trebala postati dio NATO-a , ali se procijenilo da je bolje pridobiti zemlju po zemlju bivšeg SSSR-a i okružiti u ponižavati Rusiju. Rusija je bačena Kini u zagrljaj zbog nesposobnih političara s obje strane. Sad samo slijedi završetak zapadnog plana, a to je uvođenje sankcija Kini i prebacivanje industrije i novca u Indiju.