Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 21
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ANALITIČAR
Povratak na članak

Ogorec: Mira u Ukrajini neće biti dok se Rusija i SAD ne usuglase. EU je sve manje čimbenik

Na pitanje je li Aleksandar Lukašenko u poziciji bilo što odbiti Rusiji, Ogorec je rekao da nije i da Putin vrši veliki pritisak na njega.

Komentari 12

Avatar nekakav
nekakav
10:33 21.12.2022.

zelenski ide moljakati 45 mlrd dolara. za 10 dana kongresom će drmati republikanci, koji traže nadzor i kontrolu nad trošenjem novca kojeg amer šalje ukrajini. sad je zadnji čas da se ukrajini nešto mimo kongresne kontrole da. meni zanimljivo da silni vojni stručnjaci i komentatori ignoriraju trendove na ratištu, gdje se rusi približavaju kupjansku, gdje zaokružuju bahmut, lome ukrajinski otpor. mi nismo strana u sukobu, i mogli bi izvještavati objektivno, realno stanje, nikog ne trebamo favorizirati, ali niti zbog njihovog morala prešućivati teške stvari, gubitke. svaki vikend ukrajina ostaje bez 10% energetskog potencijala. iza nove godine zelenski će morati odlučiti tko će imati struju i koliko, a tko ne. bez struje zelenski će imati i stanovnike i industrijalce protiv sebe. to je cilj rusa, kao i amerikanaca kad su tukli srbiju, da se nepopularne odluke moraju donijeti ako se želi sačuvati vlast. a zelenski je dokazao da je zbog vlasti, kao i svaki glumac zbog bolje uloge, spreman na ustupke. samo treba priču razmotati. tlapnje o teritorijalnoj cjelovitosti ne puše ni u americi. amerika je inače priznala izraelu pravo da dio tuđeg teritorija, sirijskog golana... pa sad, koji će to princip amerika pogaziti? realno, isto ukrajine je ruski i proruski, bio i ostat će.

VL
DU
Deleted user
16:06 21.12.2022.

Anaitičar je u pravu. Oni su ga započeli i trebaju ga završiti,hitno. Jadan ukrajinski narod kako su ih njihove krumpirane komičarske zvjezde prevarile.

VL
VA
vadis1
14:42 21.12.2022.

EU nikad i nije bila cimbenik. To je skup jako razlicitih drzava.

VL
Avatar Dars
Dars
12:36 21.12.2022.

Da se USA i Rusija dogovore? Može ako dogovor uključuje povlačenje č.etn.ika u svoju zemlju.

VL
PR
prahrvat
18:02 21.12.2022.

Ovaj analiticar često lupeta proruske gluposti, koje se doslovno iste mogu čuti u onim ruskim morbidnim propagandnim emisijiama. Katkad dobro analizira stanje na terenu, ali ima skromno povijesno znanje o uzrocima rata u Ukrajini i samom stanju u medunarodnim odnosima.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.