Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 164
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
MASOVNO OSLOBOĐENJE
Povratak na članak

Odlukom Raula Castra Kuba amnestirala 2991 zatvorenika

Raul Castro izdao je u petak uredbu kojom je nadležnim vlastima naredio da u roku od 48 sati amnestiraju ukupno 2991 zatvorenika, među kojima i 86 stranaca iz 25 zemalja svijeta

Komentari 11

ST
Stockholm
18:36 29.12.2011.

Sad bi njega trebalo stavitu u cuzu ...

VL
XX
xxxxxxx
19:20 29.12.2011.

bice su se poceli debjat..

VL
21
21Century
19:37 29.12.2011.

Iz Washingtona je također stigla kritika jer se na popisu amnestiranih nije našao i Alan Gross, djelatnik State Departmenta________________Bravo, Raul!

VL
OB
-obrisani-
20:05 29.12.2011.

Na Cubi je ekonomska situacija toliko losa da je vlada prinudjena da amnestira zatvorenike ne zbog svoje humanosti, vec jednostavno jer su primorani da stede svaki dinar. Odluceno je da narod moze otvarati privatne firme i po prvi put bice dozvoljeno da ljudi prodaju vlastite kuce. Ono sto je narod ocekivao to Castro nije ucinio a to je da dozvoli ljudima putovanje u inozemstvo. Danas je to komplikovan postupak i samo rijetki imaju privilegiju da putuju vani. Vlada se vjerovatno boji da ako ljudi mogu da putuju u inozemstvo, tisuce njih ce otputovati i nikad se nece vratiti.

VL
BK
B Kosa
20:47 29.12.2011.

Odkud u jednoj maloj demokratskoj zemlji skoro 3000 pomilovano jos ostalo 70,000 do 80,000 zatvorenika svi rade badava samo za hranu Stariji sjecateli se kako je bilo u titinoj obecanoj zemlji koliko KPD radilista osudenici su radili i u rudnicima

VL
RE
@rea
20:47 29.12.2011.

Sad ga zovu Papá Noel.

VL
ZL
zlako
22:24 29.12.2011.

Tito je stvorio NESVRSTANE;tj ubojice,Kastra .Gadafija .Kim debila,naseriga.itd debila.Sve je ovo gad tito pomno planiro i tvrdim da je najvači zločinac u zadnjih pedesetak tisuća godina.Više zla od hitlera!!!

VL
OB
-obrisani-
22:38 29.12.2011.

Zlocini svih komunistickih diktatora su vec opisani u mnogobrojnim knjigama. A jedna od njih za preporuciti je \"The Black Book of Communism. Za one koji zele da saznaju pravu istinu o komunistickim diktaturama knjiga je jedinstven izvor informacija. Moze see skinuti sa Ebookee i to besplatno. Upisite naslov knjige a poslije ce vam se pojaviti linkovi gdje se knjiga moze skinuti Program je djvu file, a program koji ocitava ove filove se moze isto tako naci na internetu i to besplatno.

VL
JA
jaruzelskia
00:32 30.12.2011.

Bartolino, Da, da, opisani…..kao i zločini Američkih vlasti nad vlastitim stanovništvom (kojima se ti toliko diviš). ‘50/’60 tih - McCarthy ….‘Progon Vještica’ kada su umjetnici i ljudi s naprednim mišljenjem bili proganjani, zatvarani i ubijani…. i sve to bez isprikeke i odštete USA vlasti) ’60 tih – progon i ubojstva crnaca od strane SLUŽBENIH USA vlasti!! ’70 tih – zatvaranje, premlaćivanje i progon onih koji su bili protiv agresije i ratnog zločina od strane USA u jadnom, siromašnom i 30 godina ratom razaranom Vijetnamu. Itd,itd…lista je dugačka. Sve do danas - Guantanamo Bay i Američkim ZAKONOM omogućavanje neograničenog zatvaranja, mučenja i ubijanja političkih neprijatelja….!!!! A da o međunarodnom Američkom zločinu i da ne pričam……. TO SU TVOJI PRIJATELJI - NIMALO BOLJI OD NAJGORIH KOMUNISTA ILI HITLERA (metode su malo različite ali ishod je isti) Srami se Borto i drugi kao ti.

VL
OB
-obrisani-
00:40 30.12.2011.

@jaruzelskia Ja se nemam cega sramiti. Moja kritika Americke politike je poznata svima na ovom forumu. Ja znam koliko je zla i nepravde donijela americka politika mnogim zemljama svijeta. Ja mogu sutra da otputujem u tu Ameriku ako zelim, ali tamo ne idem jer mi se jednostavno tamo ne ide. Sto se tice Cube, cinjenica je da ljudi zive pod diktaturom. Ne moze se govoriti o pravedom drustvu kad zbog kritike vlade, covjek dobije nekoliko godina robije. Zar tebi nije bila dovoljna nasa vlastita UDBA i zlocini udbinih agenata? Normalan svijet u Cubi ne moze putovati u inozemstvo kao svi normalni ljudi, a i za putovanje u unutrasnjosti se traze potvrde. Znaci ljudi se drze u zatvoru. Poznati su slucajevi kubanskih sportasa koji su prebjegli na zapad, a da je zemlja bila demokratska mogli su otici na zapad kao i svi drugi ljudi, zaraditi novaca pa se vratiti. Umjesto da vlada sluzi narodu, ovdje je obratno, narod sluzi vladi!

VL
BK
B Kosa
18:26 30.12.2011.

Od kuda od neki tolika mrznja prema ameriki 45 godina komunisticke vladavine nije tamo prebjeglo ni 100 sto budala i spiuna u SAD je se uselilo u proslom stoljecu preko 10,000,000 osoba mnogi nikada nisu naucili ni jednu recenicu napisatii engleski zaradili su mirivinu nitko in nije vrijedo Nasi ljudi po evropi nisu nikada mogli prija kupiti kucu mnogi su u ameriki kupili za tjedan mjesec vozio sam 12 godina da me nitko nije upito za dozvolu

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.