Od 'Kud Ivo, tud i ja' do izbacivanja iz Karamarkova HDZ-a
Neki će reći da se povijest ponavlja jer je Ivo Sanader nakon dolaska na čelo stranke iz HDZ-a izbacio glavnog konkurenta na unutarstranačkim izborima Ivića Pašalića, a baš Jadranka Kosor izbacila je Sanadera.
Komentari 8
Sanaderu je isto prorekao Glavas ako se netko sjeca.....
Koliko je ona "izbacila" iz HDZea kad je grabila "vlast"! I to bez ikakva suda.Karamarko je prema njoj DEMOKRATA !!!!
Ne posustaj Karamarko! Povrati cast i slavu HDZ-u. Povrati Tudjmanov duh stranci i narodu. Dok je bio Tudjman bilo je bilo je casti i junastva, slave i hrane. Nestao Tudjman nestalo svega. Sve sto je preostalo, lopovluk i bjeda.
Kad bi ona znala koliko nas je danas obradovala vijest o njezinu izbacivanju iz HDZ-a,ne bi joj nikad palo na pametpojavit se pred kamere. Tesko ce je to pogodit jer se volila kindjurit i slikavat. Nek se prijavi kod Mesica za pisaricu,ako je ne uzmu njezini kumrovcani.
S hrvatskog stajališta zadnja je točka najvažnija, no s europskog i globalnog stajališta najvažniji je njezin otpor bivšem Papi, o kome se otvoreno nije pisalo već se samo - onako usput - obavijestilo da je njezin ministar pravosuđa Bošnjaković svojom uredbom renacionalizirao Dajlu i tako je izuzeo iz Papinih ingerencija prema Kanonskom pravu odnosno derogirao Papinu odluku da se Dajla vrati talijanskim Benediktincima, odnosno kad je time malom Općinskom sudu u Bujama dao mogućnost da i o tome raspravlja unutar tužbe Benediktinaca. Post hoc ergo propter hoc! Na kraju su i ona i Papa izgubili vlast, ali je Papa to učinio dostojanstveno i vjerojatno (ne samo) zbog Dajle. Gđa Kosor bi umjesto da se bori da ostane u propaloj stranci trebala bi se ili posvetiti pisanju, ili pokrenuti novu desnu stranku u kojoj bi ona došla na čelo demokratski, iako dosada nikad nije došla na bilo koji položaj demokratski.
Slabost gđe Jadranke Kosor je u tome da ona svaki svoj poraz promatra kao katastrofu, umjesto da na pogreškama uči. Tako je ona neprestano odlagala parlamentarne izbore nadajući se da vrijeme radi za nju, a poslije izgubljenih izbora nije htjelaa dati ostavku na mjesto predsjednice HDZ-a Pa ipak i takva kakva jest, zadužila je Hrvatsku: - signalizacijom g. Bajiću da otpočne istrage protiv g. Sanadera i ostalih osumnjičenih u HDZ-u, pa i samog HDZ-a kao pravne osobe - kompromisom s g. Pahorom o načinu rješavanja pitanja granice - otporom bivšem sv. Ocu u pitanju Dajle - uspješnim okončanjem pregovora s EU.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ivo Sander izbacio je Ivića Pašalića iz HDZ-a, Jadranka Kosor izbacila je Ivu Sandera, Tomislav Karamarko je izbacio Jadranku Kosor. Nagradno pitanje za milijun kuna: Tomislava Karamarka će iz HDZ-a izbaciti: _________________