Njemačka radi dramatičan zaokret: Kriza u automobilskoj industriji natjerala ih na novi potez?
Navodno Mercedes pregovara s KNDS-om o preuzimanju tvornice i dijela od otprilike 2000 zaposlenika
Komentari 14
Dakle Nijemci sami sebi unistili industriju odustajuci od jeftinih ruskih energenata pa sad sa 3-4 puta skupljim tzv. diverzificiranim vise nisu konkurentni. Automobilska industrija kao ni svaka druga nije sveta krava da ne smije propasti, a ova Njemacka propada prvenstveno radi potpunog neshvacanja promjena u automobilskoj industriji. Ako mislis da ce netko u vecem broju kupiti recimoQ5 za 85 000€, a ima kineski auto iste klase za 35 000€ onda imas ozbiljan poremecaj pa propadni. Rat u Ukrajini je pokazao da tenkovi i sva oklopna vozila vise ne opstaju na bojisnici, a ti pretvaras tvornice automobila u tvornice oklopne tehnike. Istovremeno da bi opravdao takvo ludilo masovno preko mainstream medija plasis narod mozebitnom Ruskom opasnoscu kako bi opravdao naoruzavanje, a ustvari zaradio. Rusi nisu u stanju pobijediti 25 mil. Ukrajinaca za ciji zemlju misle da je njihova, a sigurno nemaju namjeru napasti EU sa 500 mil stanovnika. Jedino ako nemaju zelju osloboditi EU od Arapa i Afrikanaca te pokupiti usput i ove woke parazite.
Naime što će nam toliko oružja ako se ne ubijamo, moramo se malo radikalizirati i početi ubijati pa da se i oružje troši. Bilo bi nam najbolje da nam političari odrede neprijatelja protiv koga ćemo se boriti, a još bolje bi bilo da dok se mi borimo i ginemo da političari čuvaju našu zemlju na način da državni novac besplatno čuvaju na svom računu. Hvala im na tome, nije pitanje kada nego koliko smo spremni žrtvovati članova svoje obitelji da bi naši političari bili slobodni!
Najmanje što Europi treba je nova militarizacija njemačke industrije pod raznim izgovorima. Uz to bi mogla doći neka nova teorija o ubermenschima, skloni su tome. Neka Rusije, za svaki slučaj da se ovi opet ne razmašu.
Od koga će se braniti ti "obrambeni divovi"? Od vlastitog naroda, kad nam uvedu glad?
Ovako su Nijemci krenuli i prije 2. svjetskog? Ako ne znaš što je bilo?
Ti tenkovi su E ili hibrid?
Krajnji desničari su vodeća stranka, sada militarizacija. Treba biti gl*p pa ne vidjeti da se dešava isto kao prije WWII. Jednom je bilo dovoljno
Komicni su ekonomski strucnjaci koji usporeduju cjene vrhunskih marki europskih automobila s cjenama jeftinih kineskih za kratku upotrebu. Ljudi ne kupuju europske marke jer su domoljubi nego jer se zele pokazati da si to mogu priustiti i da se prave vazni pred susjedovom zenom! Da li kupac mercedesa ili audija kupuje preskupi auto jer skoda nema 4 kotaca ili jer Renault nema volana? Ne! Ljudi kupuju Mercedes, audi ili BMW jer su skupi!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Izrael, Elbit. Mark Rutte, glavni tajnik NATO saveza, iza zatvorenih vrata predložio je članicama da izdvoje četvrtinu postotka svog BDP-a za Ukrajinu. Ta brojka na prvu zvuči malo, ali kada se zbroji radi se o golemom iznosu od čak 143 milijarde dolara. To je više nego trostruko veća pomoć od one koju je Kijev prošle godine dobio od zapadnih donatora. Papa Lav je studentima postavio pitanje kakav svijet starije generacije ostavljaju mladima. Svijet je, kazao je, nažalost unakažen ratovima, a rast vojne potrošnje posebno u Europi bio je enorman. “Nemojmo nazivati obranom ono što je rearmiranje koje povećava napetosti i nesigurnost”, poručio je vjernicima i široj javnosti. ‘Ovo naoružavanje nije obrana, nego izdaja diplomacije.’, dodao je.