Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 113
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 

Novi tonovi iz Washingtona sugeriraju da je Ukrajina (za SAD) izgubljena stvar

Volodimir Zelenski na "1. međunarodnom forumu obrambene industrije" u Kijevu
Ukraine Presidency via Bestimage
15.12.2023. u 16:05

U kijevskoj “kući od karata” trenutno traje borba za moć između načelnika glavnog stožera Zalužnog, šefa tajne policije Kirila Budanova i Zelenskog

Politika je polje ljudske djelatnosti koje je najsličnije fizici subatomskih čestica. Tu nikad ne možete biti sigurni je li mačka mrtva ili živa. Političar nikad ne govori istinu, čak ni onda kad bi ona bila u njegovom najboljem interesu. Zato možemo samo nagađati što se događa u crnoj kutiji politike. Poznavanje tehnika obmane i uočavanje nepravilnosti tu je od veće koristi nego prevrtanje po činjenicama i izgovorenim riječima.

A ako to vrijedi za običnu politiku, onda je još u većoj mjeri pravilo za tzv. visoku politiku. Iz te vreće mačak, bio živ ili mrtav, nikad ne izlazi. Primjer toga smo imali prilike vidjeti za nedavnog posjeta ukrajinskog predsjednika Washingtonu. Zelenski se tamo, po običaju, pojavio zveckajući s kanticom za novčane priloge, ali je sve ostalo djelovalo neobično, naročito ako usporedimo s cjelokupnim ambijentom prethodnih posjeta.

Komentara 25

Avatar Heisenberg
Heisenberg
16:31 15.12.2023.

Amerika je ispunila svoj cilj. Svijet je uvukla u nesmiljenu trku u naoružavanju, a zaboli njih i za ukrajinske, i za ruske žrtve.

KB
Kood_Bonke
16:54 15.12.2023.

Nesretne Ukraince, gurnuli u rat zatim pobigli iz Crnog mora. Gdje god dođu zavare kasu....I sve to u ime demokracije.

VL
Vladek37
16:24 15.12.2023.

Treba tog glumca otkantat. Tko zna koliko je već Evropskog novca zamračio nakraju bude pobjegao glavom bez obzira.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata