Kölnski institut za ekonomska istraživanja i ove je godine za potrebe vodećeg njemačkog poslovnog magazina Wirtschaftswoche iz Düsseldorfa te Kölnskog instituta za ekonomska istraživanja IW Consult i münchenske multiplatforme ImmoScout24 napravio opsežnu studiju ekonomski najjačih njemačkih gradova većih od 100.000 stanovnika. Gradovi su rangirani na osnovi ispitivanja socioekonomske strukture i razvoja temeljenog na kvaliteti života, tržištu rada i stanju nekretnina, a ukupni rezultati izračunati su na osnovi 87 pojedinačnih pokazatelja.
Erlangen na drugom mjestu
Tajna uspjeha Münchena
Njemačka na pogon ‘sedmog najvećeg hrvatskog grada’
Kölnski istraživački institut ponovno je dinamičnu prijestolnicu Bavarske, u kojoj živi 60 tisuća Hrvata, proglasio ekonomski najjačim gradom u zemlji
Komentara 5
RE
Kad bi se naši gradovi, županije i ljudi koji ih vode ugledali na Muenchen i Bavarsku bar malo, da se i u nas konačno nešto pokrene.
Köln je umjeren grad pravih social demokrata. Da nemaju semafora bilo bi i jos malo bolje. Al to je demokracija. Al pravda se pocela budit. Hvala Bogu!
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Katolički, domoljubni , vole popiti pivcu... Bavarci 👏🍺🇩🇪👍👍