Nisu više ni njemačke mirovine što su nekoć bile: Brojke otkrivaju tužnu činjenicu
Čak je 217.000 osoba u dobi od 67 i više godina bilo zaposleno uz uplatu doprinosa za socijalno osiguranje, odnosno imalo je redoviti posao na nepuno ili puno radno vrijeme
Komentari 10
Sve više njihovih seniora iseljavaju u Bugarsku i Rumunjsku jer mirovinom ne uspijevaju pokriti životne troškove u Njemačkoj.
Piše: ¨... otkriva da je udio akademika među zaposlenim osobama u dobi za umirovljenje 37 posto, što je znatno iznad prosjeka od 27 posto.¨. Pa upravo je rad u visokom školstvu i sličnome stvoren za rad do kraja živtota - ne radiš ništa, a plaću zarađuju drugi. Zar nije kod nas isto? Većina ljudi zaposlenih na fakultetima koji imaju moć, nastoje raditi do smrti. Konkretan primjer: Boras. Pitajte ljude koji direktno zarađuju od svog rada koliko će raditi nakon što prikupe, nekada i minimalne uvjete za mirovinu.
Pa to je nešto sasvim normalno jer su njemačke generacije, nakon famozne sexualne revolucije i uvođenja pobačaja, sve malobrojnije. Svake godine u mirovinu odlazi još jedna brojna generacija, a na scenu stupa još jedna malobrojna generacija. I to je glavni razlog zašto Njemačka svake godine uvozi radnu snagu. No taj uvoz je očito oslabio pa su tu di jesu. To je njima njihova borba dala.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Njemačke mirovine nikad nisu bile velike. One su prividno bile velike u RH i sličnim zemljama kad su se gastarbajteri vratili u svoje matične zemlje.