Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 100
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Skrivanje razlika u školama
Povratak na članak

Ni Armani kute ne bi pomogle u rješavanju socijalnih nejednakosti u društvu

Dr. Jakušić: Razlike se ne mogu riješiti uvođenjem kuta, koje su sporedna stvar za djecu i za školstvo koje zanemaruje odgoj djece

Komentari 6

FA
fakin2012
22:45 07.02.2017.

na primjeru sopnice jelkovca se najbolje vide socijalne razlike, isti stan u zgradi: kupci plaćaju kreditom 5.000 kn mjesečno, najmoprimci 2.000 kn, a socijalci 200 kn mjesečno. Shodno tim uvjetima, najbolje smartphone imaju socijalca djeca, onda najmoprimaca, a najlošije od kupaca stanova. Ista kuta to neće promijeniti :-)

VL
QU
queenbitch
00:46 08.02.2017.

konacno clanak s kojim se slazem

VL
DU
Deleted user
09:08 08.02.2017.

ima nešto u čemu su svi ljudi jednaki a to je da smo svi prolaznici i smrtnici na ovom svijetu.milijarder mora umrijeti kao i prosjak.

VL
AA
aabbcc
10:00 08.02.2017.

Dno bijede je ako je djeci nejednakost, prestiz kosulja ili maica kratkih rukava, bijele carape.... Danas se u skolu dolazi sa BMV-m ili bar nekim EU-mopedom i zadnjim modelom mobila..

VL
MA
marijaqwer
10:53 08.02.2017.

Djeca mnogo vremena provode u školi i bilo bi dobro kada bi nosili primjerenu radnu odjeću. Cilj radne odjeće je da odgovara zahtjevima posla , te da olakša posao onome tko je nosi. Vođeni tom logikom možemo zaključiti da je potrebna funkcionalna školska odjeća, bez potrebe za prikrivanjem socijalnih razlika. U školi treba isticati razlike u školskom uspjehu.

VL
OS
oszg
15:13 08.02.2017.

Naravno , kute treba vratiti u škole kao i papuče jer nije na djeci da se hvale uspjesima svojih roditelja i grupiraju se različite socijalne grupe nego da shvate da samo sa svojim radom i zalaganjem mogu mozda sebi osigurati bolju egzistenciju i da bez obzira na status svojih roditelja oni počinju od nule.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.