Pomilovanje svoga sina Huntera Joe Biden opravdao je riječima kako se on našao u pravosudnim problemima samo jer je njegov sin, a taj predsjednikov potez naišao je na mnoge kritike. Prema zadnjim istraživanjima Associated Pressa, taj potez američkog predsjednika na odlasku podržava tek 20 posto Amerikanaca.
No, pomalo ispod radara prošao je i kasniji čin u kojem je predsjednik Biden ublažio zatvorske kazne za gotovo 1500 ljudi i dao još 39 pomilovanja, obilježavajući tako najveći jednodnevni čin pomilovanja u modernoj povijesti. Kazne su ublažene za zatvorenike koji su bili smješteni u kućni pritvor tijekom pandemije COVID-19 i koji su se "uspješno reintegrirali u svoje obitelji i zajednice", navodilo se u objavi koja je pratila odluku o pomilovanju. 39 pomilovanih osoba osuđeno je za nenasilne zločine, priopćila je tada Bijela kuća. - Predsjednik je izdao više izmjena kazne u ovom trenutku svog predsjedništva nego bilo koji od njegovih nedavnih prethodnika u istom trenutku svojih prvih mandata - rekli su dužnosnici Bijele kuće u istoj izjavi.
Nakon pomilovanja sina Huntera, ispod radara je prošlo ono što je Biden kasnije učinio
No, pomalo ispod radara prošao je i kasniji čin u kojem je predsjednik Biden ublažio zatvorske kazne za gotovo 1500 ljudi i dao još 39 pomilovanja, obilježavajući tako najveći jednodnevni čin pomilovanja u modernoj povijesti
Komentara 43
Svi se ovdje kao pale na Trumpa a za par mjeseci kada posjeti Madjarsku i Srbiju plakati cete za Bidenom.
samo je izostavljeno da je 90% tih pomilovanja bilo za manje prekršaje poput posjedovanja marihuane za osobne potrebe i slično, dok je trump još u 1.mandatu pomilovao čak i ubojice i trgovce ljudima. toliko o tome...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Meni su najbolji bili novinari aktivističkih televizija npr. CNN-a, MSNBC-a i ostalih lijevih medija gdje su svi tvrdili da Biden nikada neće pomilovati sina jer čuva institucije SAD-a, žestoko su napadali svakog tko je tvrdio drugačije. Sada su u šoku... Čak i većem šoku nego kada je Trump pobijedio na izborima, a oni su tvrdili da Kamala pobjeđuje s ogromnom razlikom... Tu se vidi da su zapravo zaposlene gomile aktivista pod raznim izgovorima da su to analitičari, objektivni politički komentatori, stručnjaci i sl. Svi zaposleni u skladu s DEI politikom...