Nakon 43 godine saznale da im zemlja ima čak 12 (su)vlasnika
Iz đakovačkog Katastra kažu da ovo nije usamljen slučaj. - Sustav ovdje nije kriv, krivi su ljudi – kažu u Katastru
Komentari 13
ma glupost. postoji dosjelost.
immortella... a da bi se dosjelost ozakonila, potrebno je provesti postupak koji počinje tuženjem svih upisanih, inače sve ostaje upisano kako je i bilo i cijela stvar se prenosi sljedećim generacijama na rješavanje
Da je ovo samo u Djakovu. Pola Hrvatske je tako.
moj je punac \"kupio\" 1971. njivu povrsine od 2.448 cetvornih metara za \"dva voza drva, hrast i bukva, hehehehe, no nikada nije napravio prijepis i uveo se kao vlasnik te zemlje.On je umro, \"prodavac\" isto. Kad su nasljednici htjeli tu zemlju prodati, sin \"prodavaca\" je rekao da je to njegova zemlja, od oca nasljedjena, on je upisan kao vlasnik. Pravno u potpunosti bezprijekorno. Jedva sam ljudima objasnio da je to zaista tako. Samo napisano i proknjizeno ima pravovaljanost. To je tako i drugacije niti smije, a niti bi trebalo biti.
Da sam ja na tom spisku za diobu tog posjeda odmah bi se odrekao.Znaci nisam koristio a cak nisam ni znao da imam neka prava na tu nekretninu.To znaci da je parcela samo u KATASTRU a ne i u GRUNTOVNICI.Gruntovnica je vazna jer tamo stoji 1/1 a ne 1/12
I ja sam kupio nedavno zemljište slične veličine.Sutra ujutro u 8 h sam ga preveo na sebe.Moja djeca nikad neće imati problema oko utvrđivanja vlasništva.U pitanju je samo ljudska lijenost koja ostavlja probleme generacijama koje dolaze.
MOja se kuca vodi kao oranica a stoji tu vec 50 godina. Papire pokusavamo rijesiti vec tri godine i stalno novi problemi nicu ko kao gljive poslije kise. Svugjde je isto, papiri nisu sredeni, ljudi su krivi i kao i katastar...
Nikakva velika šteta. Ono što im majka nije napravila pred pedeset godina, morat će njih dvije sada. Ako žele prodati, naravno. Razvrgnuće suvlasničke zajednice i bit će jedine vlasnice na svojih 1500 eura privatne svojine. Istina, vjerojatno je bilo jednostavnije to obaviti pred 43 godine kada je većina suvlasnika još uvijek bila živa i u Hrvatskoj, ali vlasništvo je nepovrediva kategorija, bio ti jedini vlasnik ili suvlasnik. To što tebi sada treba lova za kruh i mlijeko pa si se sjetio nekakve tamo parcele od pradjeda...Ups. Postupak će malo potrajati. Dok ti ne treba, ni ne znaš da postoji. Mada, u slučaju uvođenja poreza na imovinu, ja ne bih \"čačkao mečku\". Bolje da glasi na pokojnika pa nek njega \"oporezuju\".
Pa to je kriva drzava koja nije ni pokusala da rjesi katastarske papire. Nadam se da ce EU silom natjerati da se to sve rjesi normalnim putem i da i ja postanem vlasnik moje zemlje i to 1/1 .....
Molim državu da svim suvlasnicima izda porezna rjeđenja i neka i dalje budu suvlasnici, da vidis kako to budu brzo rešili.
naocigled su krivi ljudi a u biti je kriv opet kao i u vecini svega kod nas nejasan i nezivotvoran zakon . Jos prije pedeset godina u njemackoj se zemlja ne moze dijeliti i mora je nasljediti jedno dijete . kod nas treba ukinuti nuzni dio ako se izricito ne navodiu oporuci i zemlja se ne moze dijeliti vec onaj koji nasljedjuje treba druge isplatiti a ako nemoze onda se treba svo imanje prodati . pa nebi bilo sudstvo zatrpano i advokati masno zaradjivali a agrar nam propadao
. Uzmite odvjetnika, druge nema.... citat iz teksta. ------------------------- Da je ta bratija, uključujući i zakonodavstvo na hrvatski način, umjesto ispijanja kavica i žderanja janjetine nešto radila, ne bi trebalo (skupog) odvjetnika.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hrvatska Live.eheheheheh