Mobilne kućice su oprema za kampiranje, a ne građevine
Brojne udruge protive se prijedlogu novog Zakona o prostornom uređenju prema kojem bi se mobilne kućice smatrale građevinama, upozoravaju da bi takvo rješenje zaustavilo razvoj kamping sektora
Komentari 1
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kada je "oprema za kampiranje" povrsinom duplo veca od prosjecnog stana gradenog prije 20 - 30 godina, tekucu vodu, prikljucak na kanalizaciju, klimatizaciju ...? Oni koji bi samo nesto opstruirali morali bi zabraniti kucnu rasvjetu mocniju od petrolejke. Vise ne zivimo u doba Kaligule i Jezuseka. Svijet oko nas se mjenja pa se moramo ili prilagoditi ili i dalje biti zarobljeni u balkanskim gudurama!