Lajčak: Nestane li Schengen, najteže posljedice za zapadni Balkan
Ocijenio je kako je ključ u zaštiti vanjskih granica schengenskog prostora, uz registraciju izbjeglica koji se tamo pojavljuju
Komentari 23
Mislim da je već svima jasno da srbima nije u interesu da bih uđe u eu. Tako da je za očekivati da će i dalje blokirati taj proces.
I dok razvijeni svijet ponova hvata panika zbog recesije, pada cijene nafte i dionica zapadna EU ocekuje nagli pad izvoza a onda nedaj boze i ponovne svjetske krize, RH je dobila vladu koja ponovo takvih problema nema, da mi ne patimo od pada izvoza koji skoro i ne postoji i recesije, jer glavno je da biskupi posvecuju nove ministre i daju im blagoslov za buduce krade koje su im odmah oprostene. Domoljubna koalicija bez problema osim sto su si sami problem, a sto ako i turizam zbog ocekivane recesije zakaze? nasa glavna privredna grana, ah da nasi politicari nemaju tih problema jer godisnji provode ionako u A, CH i Dubaju.
"najteže posljedice za zapadni Balkan"....nema problema, "rvacka" I tako nije na balkanu, nego u skandinaviji.
To nebi trebo biti problem,sve drzave i one izvan EU prcije i izvan sengena,trebaju uvesti vize,i bez obzira gdje putujes moras izvaditi vizu za tu drzavu,ili ostaviti sengen na snazi.
Posten narod se ne boji kontrola na granicama i koga vi plasite na zapadnom Balkanu ?
ne mogu hrvati bez žice...pa to ti je
Granica izmedju Njemacke i Austrije usporava moj zivot. Kome trebaju te umjetne granice.
reko sam ja...eto ih u pustoj lici,kordunu i baniji...sa sve dzamijama
Lajček / Lajavac/ po Bosansko-bošnjački /prijeti republici srpskoj...Svjestan " Balkanske demokracije " gdje lajavci iz svjeta komanduju javno glasno maloj Yugoslaviji..
Iz ovoga ce se roditi dobro Hrvatska ce imati zicu prema istoku.
Nas se to ne tice. Mi nismo Balkan, a kud zapadni, zar ne?!
Mi koji živimo u Zagrebu nemamo daleko do Europe i Schengenske granice i uvijek se divimo i oduševljeno gledamo te kulturne europejce koji su tako drugačiji od nas kada idemo na shoping u Ljubljanu ili na kupanje u Terme Čatež.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Zaista je moguće da nam EU, po tko zna koji put podvali, pa da budu "najteže posljedice za zapadni Balkan" (gdje nas ionako guraju i svrstavaju). Zato moramo podići svoju čuvanu ogradu i pobrinuti se da u RH više ne uđe niti jedan ilegalan imigrant. Ukoliko samo prođu kroz RH, tu ih se registrira, uzmu otisci i sl., EU-nija dobiva izliku da nam ih jednom vrati. A naši političari eurofili, sigurno nikada neće EU-niji reći NE. Jedino što će onda trebati (uz pomoć medija) obraditi Hrvate i uvjeriti ih da je to dobro za nas. Moramo se zaštiti sami, a ne čekati da EU nešto učini, plaćati reket Turcima i trošiti sredstva za opsluživanje iliegalnih imigranata. Sve drugo je opasno gubljenje vremena.