Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 0
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Objavljen natječaj
Povratak na članak

Gradnja Pelješkog mosta od 2017., izvođači – javite se!

U tehničkoj Vladi očekuju da će Europska komisija prihvatiti njen prijedlog o sufinanciranju projekta u iznosu od 79 posto

Komentari 28

Avatar NenadNikolicZagreb
NenadNikolicZagreb
16:53 20.06.2016.

Pelješki most potpuno je nerentabilan. Od cestarine neće biti niti novaca za osnovnu antikorozivnu zaštitu mosta i održavanje prilaza i kolnika. Terene su u bescjenje pokupovali oni "sretnici" koji su i gurali taj projekt, a kako nema poreza na nekretnine mogu čekati do besvjesti. To su sada sve poljoprivredna zemljišta, livade, šume i pašnjaci na kojima nitko ništa ne radi i ne održava niti najnužniju protupožarnu zaštitu. Tome pravcu ne gravitira niti 30.000 ljudi, prometa nema niti će ga biti a svi koji žele brže za Dubrovnik ići će kroz Neum. Dajte, istražite i objavite ekonomsku studiju cost/benefit ovog projekta. Da nije glasoviti Lovrinović i ovdje uzeo nešto krupnog novca? Dajte i prometnu studiju, koji se promet očekuje, koliko ljudi i koliko robe i kroz koje vrijeme. I potpišite autore koji su zgrnuli novac na tim studijama. Danas je i maloj djeci poznato iz priloženog da gradnja autoceste punog profila južno od Splita je potpuno neisplativa za narednih 50 godina a ona do Splita bit će na rubu isplativosti tek za dvadeset godina kada se gospodarstvo malo oporavi jer do danas nije postala isplativa. Netko je i tu uradio "studije" a rezultat je u dužničkom ropstvu cijele Hrvatske jer smo uzimali za vrijeme Šukera kredite s najvišom kamatom. Ali zato su autori "studija" danas bogati ljudi. Dajte usporedbu rezultata tih "studija isplativost" i recimo prvih pet godina eksploatacijedanašnje autoceste pa da se vide rezultati. Ovakvo srljanje u daljnje dugove uz već ogromne postojeće koje nismo u stanju vraćati je sramota svake vlade koja nestručno i korupcionaški odlučuje o ogromnim investicijama tuđim posuđenim novcem.

VL
Avatar dobry
dobry
21:18 20.06.2016.

Ajoooooj! Ne pominjite riječ MOST u bilo kom smislu, barem jedno 3 mjeseca. "Domoljubi" su u nastupu bijesa, tlak skače , a niti srčani udari nisu isključeni...

VL
TH
than
00:00 21.06.2016.

Ne shvacam poantu. Dakle ovi se nadaju da ce EU financirati gotovo 80% projekta ?!?!?! Tehnicka vlada ?!?!?! Znaci para nema, jos EU nista nije odlucila, ali su objavili natjecaj za izvodjace necega za sto jos nema para ?!?!?! Ovi su nadisli i Alan Forda.

VL
DE
Demokracija1111
01:10 21.06.2016.

Evo ja ću most sam izgraditi. Samo mi dajte novce. I to za 100 miliona kuna jeftinije od svih ponuđača. A kada dobijem pare, odmah osnivam svoju političku stranku kao i svi pošteni lopovi u Hrvatskoj. I hokus-pokus (kao Čačić, Bandić, Milanović, Sanader, Kalmeta, Ostojić, Pusić, Mesić, Josipović, Karamarko, Vrdoljak, Čobanković, Čehok... jbt, ima ih na tisuće) nema para :)

VL
JA
jasamti2
22:12 20.06.2016.

Ma koja glupost za most evropa neda ni eura pa nesjede tamo nepismenjaci ko kod nas ni auto cesta nije isplativa do Splita je duza 60 km nego stara cesta ,trebala je biti kraca za 60 km daje isla po starom projektu i puno jeftinija . lakse bi se se napravila jer je bolji teren .a ova razlika ukilometrazi mogla je povezat sve gradove i jos bi bilo viska,kilomatara.

VL
ST
strsljen2013
07:08 21.06.2016.

Ma nije moguće. Gradit će se Pelješki most. Još uvijek ne vjerujem. Pored ovih 4-5 koji su do sada svečano najavljivani, otvarana gradilišta te gradnje započinjate mislim da nam peti ne treba.

VL
LE
LeonardS
21:49 20.06.2016.

Rekoh bi , neće biti provizije

VL
AP
apolon
16:32 20.06.2016.

Iako su bili na vlasti samo 5 mjeseci pokrenuli su projekt kojeg prethodna vlada nije bila sposobna realizirati ni pune 4 godine.

VL
DU
Deleted user
23:38 20.06.2016.

Sada jedno pitanje mudrijašim u vladi kako vi kao tehnička vlada možete donositi odluke o bilo čemu? Objasnite narodu ili neka se nađe netko to će objasniti kolika bi bila cestarina na tom mostu tisuću ili par tisuća kuna uu jednom smjeru. Jer most treba održavati.

VL
GV
golub Vaso
08:16 21.06.2016.

eu nije još odobrila ni jedan euro, opet grade potemkinova sela

VL
DU
Deleted user
06:43 21.06.2016.

Taman dok izgrade taj most BiH će biti u EU pa će svi ići kroz Neum jer je bliže, a na most će gledati kao na neki spomenik vjerojatno promašene investicije. Još ako se bude plačalo nitko neće ići preko njega.

VL
ST
stefj
06:30 21.06.2016.

Ajde da se i to riješi, trebalo je samo 10-tak godina da svi shvate da most ipak treba. Još to nije 100% sigurno, ali bar postoji konsenzus u politici... A jesmo jadna i siromašna zemlja, kada je jedan običan most političko pitanje oko kojeg se dobivaju ili gube izbori. SDP i HNS su trebali 4 izborna ciklusa da to shvate. Do tada su pljuvali po mostu... A most sigurno treba, ako se želi pomoći tom dijelu Hrvatske, više nego što bi trebao most prema Pašmanu ili još jedan most u Zagrebu. Čak je most potrebniji Pelješcu i Korčuli nego samom Dubrovniku... I još detalj, bilo kakvo zaduživanje države za infrastrukturu ili projekte je uvijek isplativo, sigurno isplativije nego zaduživanje radi jela i pila radi kojeg se sada država uglavnom zadužuje... Milijarda kn zaduženja za most ima puno više smisla nego 20 milijardi za plaće...

VL
MA
Machak
14:11 20.06.2016.

"Ministar Tolušić pohvalio je naporan rad svoga ministarstva u proteklih pet mjeseci," - ha ha ha ha ha ha ha - dodatno, kad se bude potpisivao ugovor vi ne ćete biti ministri.

VL
Avatar annex
annex
05:30 21.06.2016.

Hahahaha, najbolji mi je taj Butković. Za njega se stvarno može reći da je prvi puta u odijelu, vidi se da je seoski lukavac, pa su gradski ambijent, diplomatsko držanje, elokventnost i normalan govor, totalna nepoznanica. Taj butković u pravom smislu rijeći je lik iz gospođe ministarke..

VL
CI
cinbenik
17:14 20.06.2016.

Hvala kukuriku i Milanovicu za konacno rjesenje i te rak rane HDaze laznig domoljublja.

VL
Avatar kravata
kravata
19:13 20.06.2016.

E nece mosta nece bit jos dugo.

VL
Avatar Point_of_view
Point_of_view
16:38 20.06.2016.

Opet je razanj spreman a zeca nigdje. Nekako je ovo vec vidjeno. Tek kad Europska Komisija odobri i kaze sa kojim procentom ce sufinancirati projekt i kad Hrvatska osigura svoj udjel, moze se reci da je gotovo. Ako sam dobroo razumio, Hrvatska treba skupiti preko 600 milijuna kuna za svoj udjel.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.