Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 155
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
OTVORENO PISMO
Povratak na članak

'Gospodine Vujčiću, nije dovoljno reći 'nemojte reći da Vam nisam rekao''

Dužni ste djelovati i svojim djelovanjem spriječiti potencijalno veliku društvenu štetu, poručio je Mihovil Anđelinović

Komentari 13

Avatar mirica19
mirica19
11:40 17.04.2015.

Pametnom je sasvim dosta. Vlade treba biti ta koja će stisnuti banke i potaći dizanje kredita u kuna. Ali Vlada ni za to nije sposobna.

VL
DU
Deleted user
11:24 17.04.2015.

g. vujčić, in your FACE ! bravo za pismo.

VL
ZB
zbuniceva
12:08 17.04.2015.

Ee moj profesore doktore ekonomije Anđelković, niste bili u školi taj dan kad se učilo zlatno pravilo / zakon ekonomske struke. A doktor Vujčić je bio u školi taj dan i naučio je pa je zato sada Guverner. Zlatno praviloioi je da podsjetim sve kao Vas koji nisu bili ''oni koji imaju zlato pišu zakone''. Pa su tak i napisani svi HR zakoni o svemu kaj ima veze sa novcem, po zlatnom pravilu. A političari koji taj zakon neznaju nisu dugo u politici.

VL
DU
Deleted user
11:56 17.04.2015.

Sve je to dobro umrežena bagra, od banaka, preko HDZSDP partije do političara. I svima njima je odlično dok fino parazitiraju na radu ovaca, voze se u autima s kožnim sicevima i pune džepove. Samo što je ovaca sve manje i bježe iz tora van kao i nekada. Dok još ide, krade se zahvaljujući pustim milijardama stranih kredita. Ali kad se kreditna pipa zatvori, krenut će prava tarapana, ne budu više ni Vujo ni političari mirno spavali i prodavali maglu...

VL
DU
Deleted user
11:51 17.04.2015.

Na gnojnoj podlozi kojekakvih notornih dužnika, sad da li protuvrijednost CHF, eura ili kn, odnosno čak i ulični kamatari i kreditori preko oglasnika, niču "drčni" tipovi koji čitaju bukvicu guverneru HNB i drugim bankarima, računajući na niske strasti u (pre)zaduženom pučanstvu i kako će njihova medijska zvijezda zasjati, tj. dobiti svojih legendarnih 15 min. E pa situacija u skoro susjednoj Austriji govori da je tamo desetljećima takvo stanje da je cca 1/7 pučanstva u teškim, bezizlaznim dugovima - tko meni ne vjeruje,nek prolista portale vodećih osig. kuća tamo i kako se na sve pravne načine "grade" od pokušaja samoubojstava onih koji bi žrtvovali i život, da se obitelj nekako "izvuče". Nitko njih nije upropastio, a da se odaziva na ime guverner - pa tako i kod nas nije guverner, bio on Rohatinski ili pak Vujčić, zadužen da drži glavicu nad vodom notornim "markomanima", kako se nekoć tepalo ovisnicima o devizama u SFRJ i koji samo gledaju terence, stančuge, apartmane pa kasnije afitavati i druge "puno lipe" stvari. A kupovne moći nemaju ili nedostatno, pa potegnu u banke po financ. proteze - koje kasnije koštaju kao kajgana od onih svetačkih jaja... Bilo bi uputnije, po belgijskom receptu, tražiti da se ne odobravaju novi krediti bez 40 % učešća jer to što netko ipak zna prikupiti neku ušteđevinu - filtrira bhudale koje se polakome za bančinim novcem, strckaju ga i onda su socijalni problem i nose strahovite naboje nezadovoljstva, a u biti se radi o privatnim financ. avanturama. I naravno, kao i u Belgiji - tko ne plati 3 rate, stan ide odmah na bubanj, zvao se on Marko, Janko ili Pjer. Slabe vajde od ponižavanja bankara, guvernera - kad je puk izrazito sklon zaduživanju, po načelu potpisat, uzet novac preko šaltera i lako ćemo kasnije...

VL
Avatar nekakav
nekakav
11:27 17.04.2015.

u hypo su umočeni mnogi. recimo, cijela istarska bajka je došla na hypo igrački... banke su davale novac na temelju zakona koji su vrijedili tada. i tečaja. lijepo je vidjeti presudu iz osijeka, da banka mora vratiti sve što je je ženska do sada uplatila plus kamate... koje kamate? zašto? aha, država je imala kolke zatezne kamate? veće od banke.. hehe, ide to svojem kraju. baš me zanima kako će sada ljudi dobivati kredite? pod kakvim uvjetima, s kakvim jamstvima? pa ne možemo mi imati kamatne stope kao u austriji, jer država, ali i narod, nisu sposobni doumiti što je kredit. ajd mi recite o mentalnom zdravlju osoboe, koja na plaću od 4.500 kuna mjesečno uzme kredit za stan, za ajfon, oće na skijanje i na more, a i obući se. toga nema nigdje na svijetu, naš čovjek misli da se posuđeni novac ne mora vratiti. sad se igramo libora. isti sud u dvije presude presudi različito. jasno da će ustavni sud, ili koji već visoki sud, jednu presudu poništiti i vratiti sutkinji. posuđeni novac se mora vratiti pod uvjetima na koje je zajmoprimac pristao i točka. nema dalje, i nema oslobađanja. nisu mislili da će tečaj švicarca porasti?! pa dobro jutro, vrijeme je da barem jedna generacija na svojoj koži osjeti posljedice lakomosti. jel vama jasno da će država iz naših poreza bankama namiriti štetu zbog fiksiranja tečaja? sad mi plaćamo kockanje drugih, za privatne stvari? uzeo kredit za stan, ne možeš vraćati kredit? prodaj stan i vrati novac banki, i vrati se gdje si prije živio. aha, sramota je živjeti sa starcima. pa ajd, beskućnik je bolja solucija. nego, beskućnici imaju pravo glasa na izborima?

VL
MI
mirrro
13:46 17.04.2015.

Narod treba izici na ulice ako oni nece onda mi to mozemo promijenuti mirnim putem,blokadom svih banaka dok se ne urede pravila kao u evropi

VL
IB
iva.begovic
15:07 17.04.2015.

Pohvala autoru pisma. Samo stručna i argumentirana kritika dovodi do boljitka. Prosječni građani to najčešće ne mogu, a oni koji mogu obično si ne daju truda. Danas sam slušala na radiju čelnike sindikata kako po tisućiti puta kritiziraju Vladu (svaku Vladu po navadi kritiziraju), a kada ih je slušatelj upitao zašto nisu prikupili podatke i podnijeli tužbe protiv odgovornih za upropaštavanje prerađivačkih tvrtki (npr. Željezare Sisak i sl.), sindikalac ništa nije odgovorio nego kao papiga ponavljao jednoteisto o radu Vlade. Ostalo je visiti u zraku pitanje zašto baš ništa pravno učinkovito nisu poduzeli tijekom brojnih kriminalnih pretvorbi. A mogli su jer su njihovi članovi tj. radnici na licu mjesta, dobro obaviješteni i imaju pravo zahtjevati i dodatna pojašnjanja, a imaju i pravni interes podnijeti tužbe protiv odgovornih osoba. Niti jednu tužbu Sindikat nije poduzeo i sramota je koliko su pasivni, ne koriste ljudske i materijalne resurse koje imaju i samo jambraju bez veze. Ovo otvoreno pismo je pravo osvježenje u ustajaloj kritizerskoj sredini, a bilo bi i mrvicu bolje da je profesor predložio konkretna zakonska rješenja u smislu: odredbu čl. "tog i tog" Zakona o potrošakom kreditiranju izmjeniti ili nadopuniti slijedećim : "....". Pa da onda vidimo kako bi guverner odgovorio.

VL
Avatar cane.....matto
cane.....matto
03:08 18.04.2015.

...to je majka uhljeba...sindikat....

VL
Avatar cane.....matto
cane.....matto
03:06 18.04.2015.

.......niti jednu tužbu Sindikat nije poduzeo i sramota je koliko su pasivni, ne koriste ljudske i materijalne resurse koje imaju i samo jambraju bez veze...he he...

VL
NM
nemirno more
11:00 17.04.2015.

Hajmo malo o Hypo banci.Ciji je izborni stozer imao sjediste u toj banci? Mozda K(ra)DZ:

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.