Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 145
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
KAKO SE SNALAZE ILEGALCI

Migranti koriste upis na privatna veleučilišta u Hrvatskoj kao ulaznicu za EU

11.02.2024.
u 19:53

S radnom dozvolom radnika morate prijaviti na mirovinsko i zdravstveno osiguranje, dok studenta ne možete nadzirati, može putovati po EU, raditi i konzumirati nacionalna prava, kaže Petar Lovrić, vlasnik agencije za privremeno zapošljavanje

Hrvatska se, s jednim od najliberalnijih Zakona o strancima, suočila sa zloporabama radnih dozvola strancima, među kojima ima i žrtava krijumčara migranata. Stoga će se bolje regulirati i obveze poslodavca izmjenama Zakona o strancima radi sigurnosti i hrvatskih državljana i stranih radnika. Kako su policija i HZZ pojačali nadzor radnih dozvola, od više izvora doznali smo da sada u Hrvatsku neki migranti ulaze preko privatnih veleučilišta, a bez stvarne namjere da ovdje studiraju. Upišu veleučilište, plate prvu ratu školarine, što im je povoljnije nego plaćati visok iznos krijumčarima migranata, i kao studenti iz trećih zemalja dobiju studentska prava i boravišnu dozvolu.

Komentara 24

GA
Gajger
20:14 11.02.2024.

Što mislite, kolika je vjerojatnost da neki Pakistanac ili Afganistanac sam upiše privatno veleučilište u Hrvatskoj bez ičije pomoći odavde? Što rade naše sigurnosne službe?

DU
Deleted user
20:44 11.02.2024.

Vele da 50% Pakisatnaca ne radi? Pa se pitamo a što rade? I zašto su u RH? Ako se to pita običan puk, što se ne pitaju oni koje plaćamo da se pitaju? MUP i DORH i sva minsitarstva od vanjskih poslova pa do Plenkija??? Zar ja da o tome brinem? Sramota ništa više nije važno u ovoj zemlji, ni sigurnost naroda ni životi ljudi..ko nas j..e

ĐO
Đo
20:44 11.02.2024.

Sa čime sve služe to je strašno ovdje se radi o invaziji na sve države EU

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja