Evo zašto Facebook 'ignorira' Bejrut, a Parizu pridaje pažnju
'Dosad smo imali politiku uključivati opciju "Safety Check" (sigurnosna provjera, op.a.) samo u slučajevima prirodnih katastrofa kako bi omogućili ljudima da na taj način pokažu obitelji i prijateljima da su dobro.'
Komentari 28
Tesko licemjerstvo, tesko dragi Mark, i ne samo Fejsa, nego svih zapadnih medija. Sve dok mi budemo smatrali sebe vecim i boljim od ostalih naroda i kultura, i ne budemo gledali samo pravdi i pravednosti u oci, do tada ce nam se desavati ovo sto nam se desava. I pitanje je do kada ce ova napacena Majcica Zemlja tolerirati vise tu najvecu zvjerku na planeti, zvanu ''covjekom''.
Neznam zasto bi i usporedjivali jednu Europu ili Ameriku sa Srednjim istokom,Afrikom ili tamo nekim azijskim drzavamo.Dali znate da 15 milijuna ljudi samo u Etiopiji nema sto jesti da ima na desetine ratova sto se vode sada sto nitko oo tome neprica,da je u Latinskoj Americi toliki kriminal da ljudi se plase izic vanu u pola dana ali koga boli k.... za sve to.
Ne bih trebali kritizirati Marka on je samo pijun u facebook-u.Postojali su programi koji su poceli prije facebooka ali ih je cnn,bbs itd ugusio prevelikim reklamiranjem facebooka.Zato sto je vlasnik bio goyim.Tako da se on u sustini ne pita nego je glasnogovornik sa dobrolm placom .A da on nije odabrani ne bi bio ni to.Pitajte koliko kosta 1 minut reklame na tom tv stanicama koje on nije mogao priustiti sigurno.Novi svijetski medijski poredak.
Je, nitko ne piše o tome da je dan ranije u Beirutu bilo isto toliko, ako ne i više žrtava od strane istog napadača kao i u Parizu. Očito je da je frapantnost puno veća za zemlje "civiliziranog suživota i industrijskog napretka", nego u tamo nekom Libanonu koji je ionako malo malo pa u ratu...... I tamo ginu nevini ljudi, i oni su imali želje i planove, i to su nečija djeca. I dok se tako budu validirale žrtve po svijetu (ovdjesu francuske očito "vrednije" od libanonskih), dotle će svijetom carevati kaos i jad, a organizacije poput ISIL - a cvjetati.
Neke stvari mi nikako nisu jasne NPR Bombadirati Bagdad je OK a NJujork ne. Bombadirati Damask je OK a Pariz ne . Rasizam nas je potpuno osljepio a uvjek pričamo protim rasizma , drže se predike o demokraciji a kadkad narod odluči ne poštuje se ?? Radi ovakve nepricipielnosti ovi teroristi će imati sve više simpatizera i na velike staze će pobjediti.
Licemjeri. Neki dan je od tog istog ISIS-a ubijeno 200 Rusa. I ništa. Prije par mjeseci su radikalni islamisti ubili 140 ljudi u Keniji. I ništa. U Siriji su nedavno pobili stotine kršćanske djece. I ništa. Smradovi licemjerni.
uvijek su zapadne žrtve bile vrednije. meni je smrt 150 francuza jednako teško pala kao i smrt 50 afganistanskih svatova, koje je ubila američka ruka izdaleka, bespilotnom letjelicom. u čemu je razlika između ovog napada u parizu i napada kojeje zapadna 'alijansa' svakodnevno izvodi diljem afrike, bliskog istoka? vi vidite tu razliku? možete li mi je, molim vas, pokazati? kolko arapskih država ima vojnih snaga u recimo njemačkoj, sad-u, francuskoj? aha, niti jedna postrojba neke arapske države nije stacionirana u nekoj zapadnoj zemlji. pa kako to da je u redu da zapadne vojske operiraju po bliskom istoku i africi, postavljaju vlade koje zapadu odgovaraju, ali nije u redu kad se eto neko drzne i potpuno istim mjerama krene na neku zapadnu zemlju? zašto se zapad tako boji demokracije u svojim zemljama? zašto u un-u težina glasa pojedine države ne oslikava broj stanovnika?
Mark-znači budete objavili zločine koje je napravila ukrajinska vojska u i oko Donjecka.
Objasnio on, objasne takvi (brza osmjeha) sve što treba(ju.)
Ovaj članak nema veze s onim što je facebook napravio niti što je komentirao. Ovo kao da je pisalo malo dijete koje ne razumije i ne vidi razliku od opcije koju komentira Zuckenberg od opcije postavljanja francuske zastave....pa to uopće nije isto, moj Vanja.
Niko ni je reagovo,niti je iko proglasijo dan zalosti,kad je francuska napala Libiju,Mali......i poubjali na tisuce civilni zrtava................
Zao mi je nevinih zrtava ! Ali FB svojom pojavom je jako promenio svet i smatram da je jedna losa stvar! A los jer propagira samo zapadnu politiku! Zasto ovaj Mark nije dozvolijo Rusku zastavu preko profilne slike kad je raznet ruski avion sa duplo vise zrtava? Jel su Francuzi toliko vrednija nacija ? Sramota i tipicni zapadni dvostruki kriterijumi!
Daleko od očiju, daleko od srca....
Nama je kroz medije nametnuto mišljenje da su ratovi u Siriji, Libanonu itd. u redu jer tamo su zločinci koji skrivaju tko zna kakvo oružje, oni su teroristi, oni su ti koji žele porobit cijeli svijet. Istina je potpuno drugačija, ali to je mnogima teško shvatiti.
Lijepo je kad čovjek pročita sve komentare i ustanovi da su ih pisali ljudi puni empatije prema bližnjem, bez obzira na njegovu nacionalnost, rasu, boju kože ili vjeru, ljudi ogorčeni prema podmuklim moćnicima koji kreiraju "istinu" za mase koje ne razmišljaju svojom glavom. Slažem se sa svima koji su ovdje komentirali prije mene.
Slažem se sa svima koji su osudili terorizam na istoku, zapadu, sjeveru i jugu, u svakom kutku te naše kvrgave kugle na kojoj nam je suđeno živjeti. Život najsiromašnijeg, nepoznatog crnca iz neke afričke zemlje jednako je vrijedan kao i život nekog bogatog, uglađenog Francuza. I jedan i drugi su ljudi.
Bit cu 100% iskren: mene je mnogo vise pogodila ova tragedija u Parizu nego ta ista tragedija u Beirutu i cak onaj zrakoplov koji je bio oboren prije dva tjedna.. razlog je vrlo jednostavan: Pariz je grad ljubavi. Pariz je grad koji sam osobno posijetio najmanje 10 puta, gdje imam prijatelja i, sto je najvaznije, zajedno sa Londonon i Rimom, je, barem za mene, centar europe. Pa ako mi umre tetka, naravno da bi mi bilo mnogo teze nego da mi umre netko tkoga sam vidio 3 puta u zivotu. Isto tako ce mi biti vrlo tesko ako se isto ili slicno desi u Rimu (pitanje je samo kada, ne ako)..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne tako davno teroristi su srušili dva ruska zrakoplova, a poginulih Rusa je bilo preko dva puta više!? Da li to znači da francuski životi vrijedi više... Nije problem facebook nego drzavice koje se utrkuju sa iskazivanjem sućuti igrokazima na trgovima i sl.