Predsjednik Hrvatskih suverenista i kandidat za gradonačelnika Vukovara Marijan Pavliček podnio je kaznenu prijavu protiv gradonačelnika Vukovara Ivana Penave koji je i aktualni dopredsjednik Hrvatskog sabora i predsjednik Domovinskog pokreta. Po riječima Pavličeka on donedavnog koalicijskog partnera kazneno je prijavio radi osnovane sumnje u povredu slobode odlučivanja birača, zlouporabe položaja i ovlasti, a moguće i ucjene.
- Prije dva mjeseca osobno me je kontaktiralo nekoliko uposlenika Javne vatrogasne postrojbe Vukovar da su morali potpisati potporu Domagoju Biliću (DP) za gradonačelnika Vukovara i dati svoje osobne podatke. Netom prije toga sindikalni povjerenik JVP Vukovar bio je kod Ivana Penave na razgovorima oko traženja novog kolektivnog ugovora i osiguravanja boljih materijalnih prava. Penava im je to odobrio uz uvjet da potpišu potporu Biliću. Potom je i na sastanku sa vatrogascima to rečeno – rekao je Pavliček.
Kaže kako je potom nazvao zapovjednika JVP Vukovar Zdenka Jukića i pitao ga o čemu se tu radi. Dodaje kako je Jukić to zanijekao da bi potom pet minuta poslije on uzvratio poziv i priznao da potpisi postoje ali da on s tim nije bio upoznat da bi se istog dana tražilo od uposlenika JVP Vukovar da potpišu izjave kako nisu pod prisilom dali potporu Domagoju Biliću.
- Ovdje se radi o tome da se javnim novcem građana Vukovara ucjenjuje vatrogasce za veće plaće ako daju potporu Domagiju Biliću. Ovo je ozbiljno uplitanje u demokratske izbore i procese da se podmićivanjem utječe na birače za koga treba glasati. Vukovar se zadnjih nekoliko mjeseci pretvorio u Sjevernu Koreju. Tražim od DORH-a da sve to istraži, a zaposlenicima gradske uprave i gradskih tvrtki i ustanova poručujem da se boje i da mogu dati svoju potporu i glasati za koga god hoće kao i da mogu piti kavu s kim žele – kazao je Pavliček.
Poručio je i kako je za očekivati da će do 18. svibnja biti svega i svačega ali i da on i njegovi suradnici ne strahuju jer se za njih ništa ne može naći za razliku od, kako je rekao, nekih drugih koji neće mirno spavati do 18. svibnja, a još nemirnije će spavati kasnije. Pavliček je na konferenciji za novinare prokomentirao i da kao saborski zastupnik ima dva stana koja iznajmljuje i u isto vrijeme prima od grada 70 eura pomoći kao roditelj troje djece.
- Radi se o mjeri koja je donesena na prijedlog Hrvatskih suverenista. Kada sam bio zamjenik gradonačelnika tu mjeru nisam koristio, a neću je koristiti niti poslije 18. svibnja kada budem izabran za gradonačelnika. Drago mi je što imam troje djece i volio bih da ima što više obitelji s troje i više djece da mogu koristiti tu mjeru. To primanje nisam unio u imovinsku karticu jer nisam od samog povjerenstva dobio povratnu informaciju. Što se tiče dva stana njih sam kupio iz kredita, prihoda mene i supruge kao i dječje štednje. Postoje ugovori i sve se može provjeriti. Kod mene je svaki cent pokriven kreditima i prihodima i mirno spavam – zaključio je Pavliček.
>> VIDEO 'Kakvi frajeri': Marija Selak Raspudić s Večernjakom uz kavu komentirala savez koji Bernardić sprema