Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 25
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
DOSTA IM JE

Loše vijesti za Orbána: Mađarskoj zamrzavaju 13,3 milijardi eura iz EU fondova

25.11.2022.
u 08:07

Vijeće EU trebalo bi odlučivati o prvom zamrzavanju tijekom prosinca. U Europskom parlamentu, u kojem je većina zastupnika već dugo vremena apelirala na Komisiju i Vijeće da počnu kažnjavati Orbánovo kršenje demokratskih standarda, jučer je vladalo ushićenje

Prijetnja europskih institucija da će zamrznuti Mađarskoj pristup milijardama iz EU fondova sve je bliže ostvarenju nakon što su iz Europske komisije jučer počele curiti potvrde da europske povjerenike ne zadovoljavaju reforme koje je mađarska vlada premijera Viktora Orbána obećala provesti do 19. studenog kako bi spriječila zamrzavanje 7,5 milijardi eura.

'Bilo je krajnje vrijeme'

Komentara 34

PR
Propitivač
10:44 25.11.2022.

Orban je sam rekao da će Mađarska biti u EU dok god bude neto primatelj. Kad se dovoljno obogate, i moraju dati više nego što dobiju, izlaze iz EU. Pa zašto bi onda EU ulagao u Mađarsku?

Avatar Purgeri
Purgeri
10:29 25.11.2022.

Mađarska je prijateljska zemlja. Mađari prijateljski narod. Orban voli Hrvatsku. Tipično da jugonacionalisti mrze Mađarsku.

PP
pp
10:28 25.11.2022.

Komunisti/boljševici u ekstazi. Podrška demokratski izabranom premijeru susjedne prijateljske države.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Kupnja

Pretplata